Keičiamas odontologų licencijavimas

Odontologija / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr. / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: www.manodaktaras.lt
Publikuota: 2019-12-10 17:37
Seimas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui atsisakyti dabartinės ydingos praktikos, kai licencijas odontologams išduoda jie patys, t. y., Odontologų rūmai. Reglamentuota, kad jau nuo kitų metų gegužės dokumentus verstis odontologo ir burnos higienisto praktika išduos Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba (Akreditavimo tarnyba).

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, naujoji tvarka didins skaidrumą, įneš aiškumo, mažins administracinę naštą, taip pat leis pagerinti paslaugų kokybę ir saugumą, nes Akreditavimo tarnyba vykdys visapusišką šių paslaugų priežiūrą. Be to, surinktos lėšos, priešingai nei iki šiol, keliaus tiesiai į valstybės biudžetą.

„Pirmiausia, ką matau perspektyvoje – tai gerokai išplėstas galimybių ribas. Nuo šiol tiek odontologinės priežiūros įstaigoms, tiek gydytojams odontologams ar burnos priežiūros specialistams bus sudaromos vienodos sąlygos pradėti ir vykdyti veiklą, kaip ir kitoms gydymo įstaigoms bei specialistams. Žinau, kad visa sąmoninga odontologų bendruomenė jau seniai laukia tokių pokyčių“, – sako ministras A. Veryga.

Pokyčių šiame sektoriuje būtinybę rodo anksčiau atlikto Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) tyrimo rezultatai. Jie atskleidžia, kad dalis odontologines paslaugas teikiančių juridinių asmenų veiklą vykdo galimai neturėdami reikiamų licencijų: tarp 2377 pernai analizuotų odontologijos įmonių yra 65 juridiniai asmenys, kurie VMI deklaravę, jog vykdo odontologijos veiklą kaip pagrindinę, tačiau nebuvo gavę leidimo tokiai veiklai vykdyti.

Numatyta, kad iki įstatymo priėmimo išduotos licencijos ir toliau galiotų – kreiptis dėl naujų licencijų išdavimo ar keitimo odontologijos paslaugas teikiančioms įstaigoms ar specialistams nereikės.

Šaltinis: SAM Spaudos tarnybos inf.