Keliaujantiems į Kiniją reikėtų būti atsargiems

Jūrų gėrybės / Fotolia nuotr.
Autorius: www.manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-01-14 19:11
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras praneša, kad Kinijos Wuhano savivaldybėje nuo 2019 m. gruodžio 31 d. iki 2020 m. sausio 5 d. užregistruoti 59 plaučių uždegimo atvejai, kuriuos galimai sukėlė dar nežinomas naujas koronavirusas.

Asmenims, vykstantiems į Kinijos Wuhano miestą rekomenduojama nesilankyti maisto turgavietėse, vengti sąlyčio su gyvūnais,  laikytis tinkamos rankų higienos, vartoti saugų maistą. Asmenys, grįžę iš minėtos teritorijos ir pajutę kvėpavimo takų infekcijos negalavimus, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją ir pranešti jam apie lankymąsi Kinijos Wuhano mieste.

Susirgusiems  asmenims pasireiškė kvėpavimo takų ligoms būdingi simptomai: karščiavimas, dusulys, abipusis plaučių uždegimas. Mirties atvejų neužregistruota, tačiau pranešama apie 7 sunkius ligos atvejus. ELPKC pranešime nurodoma, kad naujo koronaviruso protrūkis galėjo išplisti iš jūros gėrybių ir gyvų gyvūnų turgavietės.

Pasaulio sveikatos organizacija (toliau – PSO) 2020 m. sausio 5 d. paskelbė informaciją apie šį ligos protrūkį, nurodydama,  kad ligos sukėlėjai neperduodami nuo žmogaus  žmogui,  tačiau turi būti toliau aktyviai vykdomi epidemiologiniai stebėjimai ir atliekami tyrimai, stebimi sąlytį  turėję asmenys.

PSO pranešime pažymima, kad ligos atvejų už Kinijos ribų nėra užfiksuota, todėl įvežimo tikimybė į Europos šalis  yra maža, tačiau tokia galimybė neatmetama, nes Kinijos Wuhano miesto oro uostas vykdo  tiesioginius skrydžius į tris  Europos Sąjungos šalis: Jungtinę Karalystę, Italiją, Prancūziją.  Kelionių į Kiniją ir prekybos su šia šalimi riboti nerekomenduojama. 

PSO ir ELPKC įvertino šio naujo koronaviruso sukeltą protrūkį, tačiau dėl epidemiologinių ir laboratorinių duomenų trūkumo kol kas negali atlikti bendro šios infekcijos rizikos įvertinimo.

Šaltinis: www.nvsc.lt