Kiek laiko užtrunka pastoti? / Shutterstock nuotr.

Kiek laiko užtrunka pastoti?

manodaktaras.lt
Publikuota: 2019-04-26 11:47
Niekas tiksliai negali pasakyti, kiek praeis laiko, kol pastosite. Tačiau galime pasakyti, kiek vidutiniškai praeina laiko, kol poros pastoja ir kaip šį procesą pagreitinti.
Kiek laiko užtrunka pastoti?

Didžioji dauguma porų pastoja trijų mėnesių laikotarpyje. Gali būti, kad šis laiko rodiklis prasitęs, jei esate vyresnio amžiaus, turite vaisingumui kenkiančių žalingų įpročių (pavyzdžiui rūkote) arba kenčiante nuo nevaisingumo sutrikimų.

Vidutinė porų pastojimo laikotarpio statistika:

  • 30 procentų pastoja pirmojo ciklo metu (1 mėnuo)
  • 59 procentai pastoja trijų ciklų laikotarpyje (3 mėnesiai)
  • 80 procentų pastoja šešių ciklų laikotarpyje (6 mėnesiai)
  • 85 procentai pastoja dvylikos ciklų laikotarpyje (vieneri metai)
  • 91 procentas pastoja 36 ciklų laikotarpyje (3 metai)
  • Nuo 93 iki 95 procentų pastoja 48 ciklų laikotarpyje (4 metai).

Jei bandote pastoti jau metus laiko be jokių sėkmės požymių, patartina apsilankyti pas vaisingumo specialistą. Gali būti, kad ir toliau bandydami pastosite, tačiau atsarga gėdos nedaro, gal visai to nežinodami turite su vaisingumu susijusių problemų.

Jei jums 35 – eri ar daugiau, laikas tampa dar brangesnis ir susidūrę su nesekmėmis pastojant, turėtumėte kuo skubiau kreiptis pagalbos. Tokio amžiaus poroms pas vaisingumo specialistą patartina apsilankyti praėjus šešiems mėnesiams po nesėkmingų bandymų.

Kiek porų šaukiasi pagalbos?

Apie 90 procentų porų pastoja natūraliu būdu. Likę 10 procentų turi nevaisingumo sutrikimų. (Nuo 93 iki 95 procentų porų veikiausiai pastotų natūraliai, jei nepritrūktų kantrybės ir bandytų ilgiau, bet pastoti norima kuo greičiau ir kreipiamasi į specialistus.)

Diagnozė „nevaisingumas“ paprasčiausiai reiškia vienerius metus bandymų be pasisekimo. Poroms apsilankius pas nevaisingumo specialistus ir išsiaiškinus problemas bei paskyrus tinkamą gydymą dauguma jų pastoja. Likusieji turi galimybę pasinaudoti spermos donoryste, surogatine motinyste arba įsivaikinti.

Kiek įtakos pastojimui turi amžius?

Kuo vyresni esate, tuo sunkiau gali būti užmegzti naują gyvybę. Po vienerių metų bandymų maždaug 86 procentai sveikų dvidešimtmečių moterų pastoja. Šis skaičius nukrenta 36 procentais žemiau kalbant apie sveikas vaisingas moteris jų ankstyvais 40 – aisiais.

Vidutiniškai, moterų vaisingumas pasiekia viršūnę tarp 24 ir 30 – ties metų. Nors senstant sunkiau pastoti, daugelis sveikų moterų sėkmingai tampa nėščiomis ir būdamos 40 – ties.

Ar galima pastoti greičiau?

Laimei, taip. Štai keletas patarimų, kaip tai padaryti.

Pirmiausia išsiaiškinkite, kada įvyksta jūsų ovuliacija. Tik ovuliacijai įvykus įmanoma pastoti. Todėl mylėkitės įvykus ovuliacijai. Tyrimai atskleidė, kad poros, derindamos seksą su ovuliacija, greičiau pastoja. (Geriausias metas mylėtis dvi – trys dienos prieš ovuliaciją ir jos metu.)

Per ovuliaciją seksu užsiiminėjusių porų rezultatai tokie:

  • 38 procentai pastoja per vieną ciklą.
  • 68 procentai pastoja per tris ciklus.
  • 81 procentas pastoja per šešis ciklus.
  • 92 procentai pastoja per dvylika ciklų.

Tu tarpu, paruoškite savo organizmą nėštumui. Jūsų bendra ir reprodukcinė sveikata svarbios vaisingumui, todėl prieš pastojant vertėtų pasitikrinti sveikatą. Išsiaiškinkite, kokių maisto medžiagų jūsų organizmui reikia prieš pastojant ir imkite sveikai maitintis, jei reikia, pasidomėkite, kiek per mažas ar per didelis svoris gali turėti įtakos pastojimui ir t.t.

babycenter.com