Klaipėdoje pradedami naudoti greitieji testai

Imamas mėginys COVID-19 infekcijai nustatyti / BNS nuotr.
Autorius: www.manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-03-31 08:00
Nuo antradienio pradedami naudoti vadinamieji greitieji koronaviruso testai iš Kinijos, jais bus tikrinami atvykusieji į Klaipėdos jūrų uostą.

Pirmoji 2,5 tūkst. testų siunta Lietuvą pasiekė sekmadienį, o iš viso testų užsakyta dar apie pusė milijono. Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai BNS nurodė, kad didžioji dalis testų atvyko iš tiekėjų Pietų Korėjoje, o „nedidelė dalis“ – iš Kinijos. Testų efektyvumas turėtų paaiškėti tik juos pradėjus naudoti.

„Abejonių dėl jų kol kas tikrai negalime turėti, nes nė vienas testas Lietuvoje dar nėra išbandytas. Kinija, kaip įsigijimo vieta, nereiškia ko nors blogo automatiškai, nes ten veikia gerai prižiūrimos gamybos įmonės, kurios gamina tuos pačius laboratorinius ar greituosius testus. Tikrai nereikia nurašyti vienos ar kitos firmos“, – sakė Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Testų efektyvumas turėtų paaiškėti tik juos pradėjus naudoti.

„Testai bus naudojami pirmiausia patikrinti visus atvykusius. Jei testas bus teigiamas, bus imamas tepinėlis ir bus aiškinamasi, ar žmogus dar šiuo metu yra užsikrėtęs, ar jis gali dar ką nors užkrėsti“, – pasakojo A.Veryga.

Šaltinis: BNS

TAIP PAT SKAITYKITE:

Psichologas apie karantino metu išplitusį gėdinimą: tai – neefektyvu

Kokie simptomai įspėja, kad būtina pasitikrinti dėl COVID-19?

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai