Koronavirusas Lietuvoje pirmą kartą diagnozuotas vaikui, užsikrėtė medikų šeima

Dėl koronaviruso paskelbus karantiną, sutelktos visos specialiosios pajėgos / BNS nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-03-24 11:22
Antradienį paryčiais patvirtinta, jog koronavirusine infekcija (COVID-19) užsikrėtė pirmasis vaikas šalyje – infekcija diagnozuota trejų metų pacientui, kuris šiuo metu išleistas gydytis į namus, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Koronavirusas jau anksčiau buvo diagnozuotas vaiko tėčiui, kuris yra gydytojas, šiąnakt COVID-19 nustatyta ir jo gydytojai mamai.

Iš tyrimus atlikusios Santaros klinikų laboratorijos paryčiais gauti dar du teigiami ėminių rezultatai – koronavirusinė infekcija nustatyta dar dviem rizikos grupėje esantiems pacientams, kurie šiuo metu gydomi Santaros klinikose. 

Taip pat šiąnakt gauti dar keturi teigiami atsakymai iš Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijos. Vienas pacientas, kuriam infekcija patvirtinta po kontakto su iš užsienio grįžusiais asmenims, gydomas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Kiti trys atvejai nustatyti Klaipėdos mobiliajame punkte. Su šiais pacientais, kurių ėminiai paimti mobiliajame punkte, susisiekta, jie instruktuoti, kaip elgtis. 

Remiantis iš laboratorijų gautais duomenimis, bendras patvirtintų atvejų skaičius antradienio vidurdienį siekia 187. 

Šaltinis: BNS

TAIP PAT SKAITYKITE: COVID-19 fronte dirbanti medikė maldauja laikytis karantino: gydytojai – pragare, o jums sunku likti namuose?

SVARBU
Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 galite skambinti (visą parą, nemokamai):
–  pasireiškus gripui būdingiems ligos simptomams: karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui, raumenų skausmui,
– po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju,
– norint pasikonsultuoti, kilus klausimų.