Koronavirusas nustatytas gimines Baltarusijoje lankiusiam asmeniui

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro laboratorija / BNS nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-06-28 23:35
Lietuvoje paskelbta apie nustatytus du naujus koronaviruso atvejus. Vienas jų yra įvežtinis – infekcija nustatyta gimines Baltarusijoje lankiusiam asmeniui.

Apie tai informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė. Anot jos, abu sekmadienį paskelbti atvejai yra iš Vilniaus.

NVSC atstovės teigimu, koronavirusu užsikrėtė Lietuvoje gyvenantis asmuo – į Baltarusiją važiavo lankyti giminių. „Žmogus važiavo su šeima pas savo gimines Baltarusijos-Lietuvos pasienyje. Tai yra jaunas asmuo, iki 20-ies metų“, – BNS sakė D.Razmuvienė. Pasak jos, užsikrėtusysis kontaktavo su šeima, tačiau tikėtina, kad asmenų, kontaktavusiu su juo, bus nustatyta ir daugiau.

Tuo metu antrasis koronavirusu užsikrėtęs asmuo dirba Vilniuje, automobilių remonto įmonėje. „Kitas atvejis yra vietinis, dėl jo dar vyksta tyrimas, nes jis yra vienos automobilių remonto įmonės darbuotojas. Reikės iš naujo jį apklausti, kur jis turėjo kokį sąlytį, kur jis galėjo užsikrėsti“, – sakė NVSC atstovė.

Bendras koronavirusu užsikrėtusių asmenų skaičius Lietuvoje, sekmadienio duomenimis, pasiekė 1815.

Šiuo metu tebeserga 224 asmenys, 1503 – pasveiko, 93 žmonės yra izoliacijoje. Nuo koronaviruso mirė 78 asmenys, dar dešimt koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 25 įvežtiniai atvejai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.