Mobilusis koronaviruso patikros punktas / BNS nuotr.

Koronavirusas nustatytas „Lifosos“ darbuotojui, dar vienas atvejis – Vilniaus apskrityje

Autorius: Manodaktaras.lt | Publikuota: 2020-07-21 15:00
Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti du nauji koronaviruso atvejai. COVID-19 nustatytas dar vienam Kėdainiuose esančios trąšų gamybos bendrovės „Lifosa“ darbuotojui, taip pat asmeniui, gyvenančiam Vilniaus apskrityje ir turėjusiam kontaktą su sergančiais šeimos nariais, grįžusiais iš Bulgarijos.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, „Lifosos“ darbuotojui infekcija nustatyta profilaktinio patikrinimo metu, koronavirusui būdingų simptomų asmuo nejaučia. Bendrovės darbuotojas tiesioginio kontakto su kolega, kuriam koronavirusas diagnozuotas praėjusią savaitę, neturėjo, tačiau naudojosi bendromis patalpomis. Užsikrėtusysis taip pat nebendravo ir su iš užsienio grįžusiais asmenimis.

Šiuo metu nustatyti šeši artimą sąlytį turėję žmonės, visi izoliavosi namuose. 

Antrasis praėjusią parą patvirtintas koronaviruso atvejis – Vilniaus apskrityje. Nustatyta, kad asmuo susirgo po kontakto su sergančiais šeimos nariais, kuriems infekcija nustatyta liepos 12 dieną grįžus iš Bulgarijos.

Užsikrėtusiajam liepos 15 dieną pakilo temperatūra, atsirado sloga, liepos 19 dieną asmeniui dingo uoslė. Nustatyta, kad sąlytį su šiuo asmeniu turėjo penki kiti asmenys, jie izoliacijoje. 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, praėjusią parą taip pat pranešta ir apie koronavirusu užsikrėtusio žmogaus mirtį, tačiau mirusio dėl kitų priežasčių, tai – 13 tokia mirtis.

Šalyje iki šiol nustatyti 1949 koronaviruso atvejai, taip pat registruota 80 mirčių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.