Koronavirusas nustatytas Vilniaus Žirmūnuose esančių „McDonald's“ ir „Rimi“ darbuotojams

Prekybos centras „Rimi“ / BNS nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-05-19 16:45
Koronavirusas nustatytas Vilniuje, Žirmūnų mikrorajone, esančių „McDonald's“ užkandinės ir „Rimi“ darbuotojams, antradienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Vilniuje, Žirmūnuose esančiame restorane „McDonald's“ Kareivių gatvėje yra nustatytas naujojo koronaviruso ligos atvejis. Susirgo darbuotojas“, – spaudos konferencijoje antradienį pranešė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Pasak jos, darbe užsikrėtęs asmuo paskutinį kartą lankėsi gegužės 9 dieną. Pirminiais duomenimis, šio asmens šeimos nariai yra užsikrėtę, todėl manoma, kad tai gali būti šeiminis protrūkis.

„McDonald‘s“ pranešė, jog restoraną uždarė, kad jame būtų atlikta dezinfekcija, planuojamas jo atidarymo laikas kol kas nenurodomas. Visi darbuotojai, kurie dirbo toje pačioje pamainoje kaip ir užsikrėtęs asmuo, dvi savaites bus saviizoliacijoje. 

NVSC turimais duomenimis, šis atvejis gali būti susijęs su Vilniaus miesto klinikinės ligoninės ligos židiniu. „Gali būti, žinoma, kad tie nauji atvejai, kaip dabar dažniausiai yra pranešama, yra susiję su jau esamais židiniais, kas jau dabar aiškėja“, – sakė G.Megelinskienė.

„Rimi Lietuva“ antradienį pranešė, jog koronavirusas nustatytas dar vienam, ketvirtajam, Žirmūnų mikrorajone Vilniuje esančio gamybos padalinio darbuotojui.

Anksčiau antradienį pranešta apie trečiąjį užsikrėtusįjį, dar du atvejai paaiškėjo pirmadienį. Įmonės duomenimis, šis darbuotojas darbe nesilankė ir su kolegomis nebendravo nuo gegužės 10 dienos. „Tiek antradienį, tiek praėjusią savaitę teigiamus tyrimo rezultatus gavę darbuotojai jaučiasi gerai, su jais palaikomi kontaktai“, – informuoja bendrovė.

„Rimi Lietuva“ jau anksčiau pranešė iki pirmadienio sustabdanti gamybos padalinio, kuriame dirbo visi keturi koronavirusu užsikrėtę darbuotojai, veiklą. Iš viso šiame padalinyje dirba 126 darbuotojai. Iš jų saviizoliacijoje šiuo metu – 27 darbuotojai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Temos:

Covid-19