A. Veryga: koronavirusas patvirtintas vienai Ukmergės medikei, uždaroma dalis ligoninės skyrių

Ligoninė / BNS nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-03-19 20:18
Koronavirusas ketvirtadienį patvirtintas vienai Ukmergės ligoninės medikei, ji kitose gydymo įstaigose nedirba, penktadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Anksčiau ministerija paskelbė, jog ši medikė taip pat dirba Kauno klinikose ir Vilniaus „Kardiolitos“ klinikoje, tačiau vėlai vakare atsiųstame patikslintame pranešime ši informacija nebėra minima. 

„Tos sumaišties sukėlė faktas, kad ten buvo dvi gydytojos: viena iš jų dirbanti tik Ukmergės ligoninėje – ta, kuriai ir buvo patvirtintas užsikrėtimas koronavirusu ir ligoninė ėmėsi visų būtinų priemonių“, – spaudos konferencijoje sakė ministras.

Skelbiama, kad medikė turėjo tiesioginį kontaktą su kolegomis, anksčiau keliavusiais Italijoje, Egipte, Afrikoje ir Dubajuje.  

Ji izoliuota ir gydoma Santaros klinikose. Pasak ministerijos, užsienyje keliavę medikės kolegos ir šeimos nariai taip pat atvyko į Santaros klinikas ir tiriasi dėl galimo užsikrėtimo koronaviruso infekcija.

Ukmergės ligoninėje uždaryti chirurgijos, reanimacijos, traumatologijos ir priėmimo skyriai, pacientai yra perkelti į kitus skyrius.

„Ligoninėje yra nustatyti 127 kontaktai, jie yra izoliuoti“, – sakė A. Veryga.

Šaltinis: BNS

Temos:

Covid-19

Naujausi straipsniai