Koronaviruso infekcija patvirtinta iš Maskvos atskridusiam vaikui

Dėl koronaviruso paskelbus karantiną, sutelktos visos specialiosios pajėgos / BNS nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-05-11 14:19
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje Antakalnyje toliau plinta koronaviruso infekcija – šioje įstaigoje pastarąją parą patvirtinti penki nauji atvejai, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Be to, COVID-19 infekcija nustatyta vienuolikmečiam vaikui.

Koronavirusas Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje nuo praėjusio ketvirtadienio iki šiol patvirtintas aštuoniems personalo nariams ir dešimčiai pacientų. „Situacija epidemiologiniu požiūriu yra labai nepalanki. Turime registruotų aštuoniolika COVID-19 ligos atvejų“, – spaudos konferencijoje sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Pasak jos, aštuoni užsikrėtę ligoninės pacientai buvo gydomi vidaus ligų skyriuje, du – reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Visi dešimt buvo perkelti į Santaros klinikas. Anot R. Lingienės, praeitą savaitę ištirti visi šių skyrių ligoniai ir 81 medikas. Medikams nurodyta po savaitės atlikti pakartotinius tyrimus. 

Iš viso per parą Lietuvoje patvirtinti šeši nauji atvejai. Šeštasis atvejis nustatytas vienuolikmečiam vaikui, kuris kartu su šeimos nariu privačiu lėktuvu parskrido į Vilniaus oro uostą iš Maskvos. Nustatyta, kad mažametis užsikrėtė nuo artimųjų Rusijos sostinėje.

„Susirgęs 11 metų asmuo kartu su dar vienu šeimos nariu penktadienį privačiu lėktuvu grįžo iš Maskvos į Vilniaus oro uostą“, – teigė R.Lingienė. Vilniaus oro uoste vaikui ligos simptomų nebuvo. Virusas vaikui patvirtintas sekmadienį, išsityrus mobiliame patikros punkte Klaipėdoje.

Savaitgalį Lietuvoje buvo patvirtinti 43 nauji atvejai – patikslintais duomenimis, šeštadienį turėjo būti paskelbta apie 33 paros atvejus, sekmadienį – apie 10 naujų viruso atvejų.

Didžioji dalis šių atvejų yra susiję su židiniais Antavilių pensionate ir Antakalnio ligoninėje. Savaitgalį taip pat nustatytas vienas atvejis Lietuvos kariuomenėje. Du naujausi atvejai, kurie bus įtraukti į antradienį skelbiamą paros statistiką, užfiksuoti reabilitacijos centre „Pušyno kelias“ Vilniuje – čia pirmadienį nustatyti du nauji ligos atvejai. Iš viso serga 11 žmonių – du darbuotojai ir devyni pacientai.

Šaltinis: BNS

Naujausi straipsniai