Kasdienė medikų kova su COVID-19 infekcija / Vidmanto Balkūno (VUL Santaros klinikos) nuotr.

Koronavirusu užsikrėtė aštuoni Santaros klinikų darbuotojai ir du pacientai

Autorius: Manodaktaras.lt | Publikuota: 2020-05-20 15:25
Santaros klinikose koronavirusas nustatytas aštuoniems darbuotojams, taip pat užsikrėtė du su Krūtinės chirurgijos skyriumi susiję pacientai, trečiadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Situacija Santaros klinikose tikrai neramina: nuo gegužės 13 dienos registruoti jau aštuoni Santaros klinikų darbuotojų susirgimai COVID-19 liga“, – sakė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

„Trečiadienį yra gauta informacija, kad dviem pacientams yra nustatyta COVID-19 liga, jie taip pat yra sietini su Krūtinės chirurgijos skyriumi“, – informavo ji. Keturi užsikrėtę medikai dirba Infekcinių ligų centre, kiti keturi atvejai nustatyti kituose skyriuose, bet manoma, kad gali būti susiję. „Trys asmenys dirba skirtinguose reanimacijų skyriuose, vienas – Krūtinės chirurgijos skyriaus darbuotojas“, – sakė G.Megelinskienė.

Bandoma išsiaiškinti, iš kur šie atvejai atsirado, vykdoma epidemiologinė disgnostika.

„NVSC yra žinoma informacija apie pacientą, kuris nuo gegužės 7 dienos buvo hospitalizuotas šios asmens sveikatos priežiūros įstaigos Krūtinės chirurgijos skyriuje, vėliau gegužės 18 dieną, kreipėsi pakartotinai į Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyrių ir jam buvo išskirtas COVID-19 ligos sukėlėjas“, – pasakojo G.Megelinskienė.

Šiuo metu tiriami Krūtinės chirurgijos ir Reanimacijos skyrių darbuotojai bei pacientai.

Pasak NVSC atstovės, paaiškėjus atvejams Infekcinių ligų centre buvo organizuojami mokymai dėl asmens priemonių dėvėjimo. „Labai priklauso ir kokie ligoniai patenka į skyrių ir Infekcinių ligų centrą. Pastaruoju metu mes kalbėjome ir apie mirčių atvejus, kurie buvo Santaros klinikose, tai reiškia bet kuriuo atveju buvo sunkesni ligoniai, reikalaujantys daugiau priežiūros. Reikia atsižvelgti į daugybę komponentų, kurie galėjo nulemti ligos atsiradimą ir išplitimą. Tačiau žinoma, vienas iš jų galėjo būti ir asmeninių apsaugos priemonių naudojimas“ , – sakė ji. Su kuo susiję atvejai kituose skyriuose kol kas nėra nustatyta.

Stabdoma dalis paslaugų 

Dėl Santaros klinikose nustatytų koronaviruso atvejų sustabdyta planinė hospitalizacija į Krūtinės chirurgijos skyrių, stabdomos planinės chirurginės operacijos, pranešė ligoninė. „Padaliniai, kuriuose nustatyta pavojingos infekcijos židiniai, uždaromi, o užsikrėtę pacientai perkeliami į Infekcinių ligų centrą“, – rašoma Santaros klinikų pranešime.

Jame taip pat nurodoma, kad sustabdyta planinė hospitalizacija į Krūtinės chirurgijos skyrių, šio skyriaus pacientai izoliuojami vienas nuo kito į atskiras palatas, kad būtų užkirstas kelias galimam kryžminiam infekavimui. 

Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos nuo gegužės 21 iki 26 dienos Santaros klinikose stabdomos planinės chirurginės operacijos Santariškių g. 2 korpusuose. Santaros klinikų Infekcinių ligų centre keturiems darbuotojams nustatytas teigiamas koronaviruso COVID-19 testas.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.