Koronavirusu užsikrėtęs vyras Panevėžyje gydomas reanimacijoje, tiriami kontaktavę asmenys

Koronavirusu užsikrėtęs vyras Panevėžyje gydomas reanimacijoje, tiriami kontaktavę asmenys
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-03-17 11:50
Iš Pietų Afrikos Respublikos grįžęs koronavirusu užsikrėtęs vyras gydomas Panevėžio ligoninės reanimacijoje. Pacientas turi gretutinių ligų, manoma, kad jis užsikrėtė viename iš oro uostų.

„Jis perkeltas į reanimacinį skyrių. Pagyvenęs, turi gretutinių ligų. Visą klasikinį buketą (puokštę – BNS) žmogus turi, tas ir apsprendė jo sunkią būklę“, – spaudos konferencijoje sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas.  Jis prislopintas, pusiau sąmoningas, kad mažiau eikvotų jėgos, kad būtų lengviau kvėpuoti“, – teigė jis.

Vyras gydomas atskirame skyriuje, yra izoliuotas, su juo dirba didelė medikų komanda. „Greičiausiai jis užsikrėtė kelionės metu kažkuriame iš oro uostų (...) Jis skrido sąlyginai saugiais oro uostais – jis skrido per Stambulą“, – teigė A. Skorupskas.

Pasak jo, iš PAR grįžęs vyras į gydymo įstaigą kreipėsi kovo 12 dieną, apie pusę dešimtos vakaro. Iš pradžių, pasak ligoninės vadovo, nebuvo galima nujausti, kad vyras užsikrėtęs.

„Net aiškiaregiai negalėjo įtarti, kad jis turi virusą. Jis atvyko kaip ligonis su savo problemom“, – pasakojo Panevėžio ligoninės vadovas.

Šiuo metu aiškinamasi kontaktiniai asmenys, su kuriais kontaktavo užsikrėtęs vyras. Jiems atliekami koronaviruso testai. „Išvažiavo 50 tyrimų, bet mes kalbame apie 2–3 ratą, jie nėra pirmo rato kontaktai“, – kalbėjo A. Skorupskas.


Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Vergyga sakė, kad iš PAR grįžusiam vyrui, kuriam daugiau nei 60 metų, reikia dirbtinai ventiliuoti plaučius, jo būklė sudėtinga.

Lietuvoje iš viso jau patvirtinta 18 COVID-19 atvejų, visi jie – įvežtiniai. Pirmoji pacientė jau pasveikusi ir išleista namo.

Ministerija primena, kad nuo šio pirmadienio žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, o ne tik iš konkrečių, kaip iki šiol, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas.

Grįžusiems iš užsienio šalių 14-os dienų saviizoliacija yra privaloma. Už reikalavimų nesilaikymą yra numatyta atsakomybė.

Šalyje paskelbus dviejų savaičių karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita.

Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Šaltinis: BNS