Kosmetiniai šepetėliai ir kempinėlės – bakterijų kaupyklos

Kosmetiniai šepetėliai ir kempinėlės – bakterijų kaupyklos / Shutterstock nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2019-12-12 09:00
Kosmetikos priemonių higiena – vis dar neįsigalintis įprotis. Ant makiažo priemonių randama pavojingų bakterijų – stafilokokų, enterobakterijų. Ypač bakterijomis užterštos pastaraisiais metais išpopuliarėjusios kosmetinės kempinėlės. Makiažo priemonės nevalomos reguliariai, naudojami pasibaigusio galiojimo produktai.

Jungtinės Karalystės Astono universiteto tyrėjai analizavo 467 kosmetikos produktus ir priemones, kuriuos tyrimui suteikė juos naudoję žmonės. Tirti lūpdažiai, lūpų blizgiai, akių apvadai, blakstienų tušai ir kosmetinės kempinėlės. Testai parodė, kad 70-90 proc. kosmetikos priemonių užterštos įvairiomis bakterijomis, labiausiai užterštos – makiažo kempinėlės.

Dažniausiai aptinkama S. aureusE. coli, and Citrobacter freundii bakterijų, kurios siejamos su odos infekcijomis, apsinuodijimais ir šlapimo takų infekcijomis. Stafilokokų ir enterobakterijų daugiausia aptikta kosmetinėse kempinėlėse. Jos taip pat buvo labiausiai užterštos grybeliais. Tam, kad tolygiai paskleistų priemonę ant veido, kosmetinę kempinėlę reikia sudrėkinti, o drėgmė – puiki terpė daugintis grybeliui. Dar vienas labiausiai užterštų produktų tipų – lūpų blizgiai, jie dažniausiai užteršti enterobakterijomis.

Užterštumą bakterijomis taip pat lemia ir vieta, kur dažomasi. Dažymasis vonios kambaryje, viešuosiuose tualetuose, mašinoje, traukinyje sudaro sąlygas fekalinės kilmės bakterijoms patekti ant makiažo priemonių.

Bakterijų knibžda ant nevalomų makiažo šepetėlių ir kempinėlių. Tyrimo autoriai apklausė savo priemones tyrimui atidavusias moteris – vos 6,4 proc. makiažo priemonių buvo kada nors valytos. Rekomenduojama specialiu valikliu valyti šepetėlius kiekvieną kartą jais pasinaudojus, o plauti su muilu ar šampūnu – kartą per savaitę.

Svarbu ne tik tinkamai valyti šepetėlius, bet ir tinkamai naudoti kosmetikos priemones, pavyzdžiui, neskleisti akių šešėlių ar kreminės pudros nešvariais pirštais, nenaudoti pasibaigusio galiojimo priemonių.

Parengė Monika Kairienė pagal medicalnewstoday.com