Lietuva prisidės prie pasaulio valstybių pastangų sukurti vakciną nuo COVID-19

Mokslininkai visame pasaulyje ieško būdų, kurie leistų sėkmingai gydyti COVID-19 pacientus / 123RF nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-05-08 10:39
Vyriausybė pritarė ne mažiau kaip 100 tūkst. eurų skyrimui vakcinos nuo COVID-19 sukūrimui ir jos prieinamumo visame pasaulyje užtikrinimui.

Šia suma, kaip ir anksčiau Tarptautinei Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijai skirtais 100 tūkst. eurų, Lietuva prisideda prie Europos Komisijos (EK) pirmininkės Uršulos von der Leyen kartu su keliomis pasaulinėmis organizacijomis inicijuotos lėšų rinkimo atsakui į COVID-19 iniciatyvos, lėšas skiriant Pasirengimo epidemijoms inovacijų koalicijai kuriant vakcinas (CEPI) instrumentui.

Iniciatyvos metu Europos Komisija kartu su tarptautiniais partneriais tikisi iki gegužės 23 d. surinkti daugiau kaip 7,5 mlrd. eurų sumą, kuri bus skirta vakcinai nuo koronaviruso sukurti ir jos prieinamumui visame pasaulyje užtikrinti.

Lietuva jau anksčiau įsitraukė į kovą su COVID-19 ir skyrė lėšų šioje srityje atliekamiems tyrimams. Lietuvos mokslų taryba bei Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra yra paskelbusios nacionalinius kvietimus mokslinių tyrimų ir inovatyvių priemonių COVID-19 srityje kūrimui (2,7 mln. eurų vertės). Tikimasi, kad finansuojamos priemonės prisidės prie bendro Europos Sąjungos atsako į COVID-19.

Per parą nustatyti trys nauji koronaviruso atvejai

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti trys nauji koronaviruso atvejai, bendras atvejų skaičius siekia 1436, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Nuo koronaviruso pasveiko 765 žmonės, tebeserga – 618, izoliacijoje yra 284.
Nuo COVID-19 mirė 49 asmenys, dėl kitų priežasčių mirė keturi užsikrėtusieji.

Šaltinis: Sveikatos apsaugos ministerija