Lietuva susitarė dėl vakcinų nuo COVID-19 įsigijimo: šalis gaus 1,8 mln. dozių

Vakcina nuo COVID-19 / Scanpix nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-08-28 12:13
„Pagaliau! Sudaryta pirmoji sutartis dėl vakcinų nuo koronaviruso (COVID-19) įsigijimo! Pagal ją, Lietuvai numatoma patiekti kiek daugiau nei 1,8 milijono vakcinų dozių“, – penktadienį feisbuke paskelbė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Europos Komisija ir vakciną nuo koronaviruso kurianti įmonė „AstraZeneca“ sudarė sutartį dėl būsimo vaisto įsigijimo, penktadienį pranešė EK atstovybė Lietuvoje.

Jos teigimu, sutartyje numatyta, kad visos valstybės narės galės įsigyti 300 mln. bendrovės „AstraZeneca“ vakcinos dozių. Taip pat numatyta galimybė papildomai įsigyti dar 100 mln. dozių. Vakcinos bus paskirstytos proporcingai, remiantis gyventojų skaičiumi.

Kaip asmeninėje „Facebook“ paskyroje pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, „Lietuvai numatoma patiekti kiek daugiau nei 1,8 milijono vakcinų dozių“.

Ministras feisbuke rašė: „Lietuva dalyvauja šiame susitarime ir sulauks vakcinos nuo šio klastingo viruso, jei tik šios vakcinos klinikiniai tyrimai bus sėkmingi ir kai tik ji bus pagaminta.

EK toliau tęsia derybas bei siekia panašaus susitarimo ir su kitais vakcinų gamintojais, o sutartis su kompanijomis „Sanofi-GSK“, „Johnson & Johnson“, „CureVac“ ir „Moderna“ numatoma pasirašyti artimiausiu metu.

Dabar lieka sulaukti, kol ji bus pagaminta ir pasieks mūsų šalį.

 
Mes esame maža, bet ambicinga šalis. Tad Lietuva išnaudoja visas galimybes, siekiant suvaldyti šio viruso plitimą. Šios vakcinos įsigijimas – vienas svarbiausių veiksnių, kuris padės realiai užkardyti jo plitimą. Džiugu, kad esame tarp valstybių, kurios vienos pirmųjų gaus vakciną. Tad dabar lieka sulaukti, kol ji bus pagaminta ir pasieks mūsų šalį.“

Pradėjo tyrimus

Jungtinės Karalystės ir Švedijos farmacijos milžinė „AstraZeneca“ antradienį pranešė pradėjusi klinikinius vaisto, skirto užkirsti kelią COVID-19 infekcijos plitimui bei gydyti užsikrėtusius žmones, tyrimus, o pirmiesiems savanoriams jau buvo skirtos naujojo vaisto dozės.

Vaistas, žinomas kaip AZD7442, yra dviejų antikūnų derinys, o jo poveikis tiriamas 48 sveikiems nuo 18 iki 55 metų žmonėms.

Bendrovės teigimu, tyrimas padės įvertinti vaisto saugumą ir bus naudojamas tiek siekiant užkirsti kelią ligai, tiek sustabdyti jos progresavimą jau infekuotiems pacientams. Tyrimo rezultatų tikimasi sulaukti iki šių metų pabaigos.