Lietuvoje aptikti dar du indiškosios COVID-19 atmainos atvejai

VU Gyvybės mokslų centro laboratorija. COVID-19 mėginių tyrimas / BNS nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-06-18 16:33
Lietuvoje šią savaitę aptikti dar du indiškosios COVID-19 atmainos atvejai, penktadienį pranešė Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL).

Vadinamojo Delta varianto atvejai aptikti Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro laboratorijoje tirtuose ėminiuose.

Apie pirmąjį indiškosios atmainos atvejį pranešta ketvirtadienį. 

Du nauji nustatyti užsikrėtimai Delta koronaviruso atmaina tarpusavyje nesusiję, jie taip pat nesiejami su pirmuoju užsikrėtimu šiuo variantu, informavo NVSC.

„Dabar turimais duomenimis, tų asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra susijusios, kol kas nėra nustatyta, kad būtų susijusios su tuo pirmuoju Klaipėdoje nustatytu atveju“, – BNS sakė NVSC atstovė Justina Petravičienė.

Anot jos, abu asmenys juto simptomus, susirgimai nustatyti Vilniuje.

J.Petravičienės teigimu, vienas Delta atmaina užsikrėtęs žmogus COVID-19 susirgo po kontakto su sergančiuoju, grįžusiu iš užsienio. Manoma, kad kito asmens užsikrėtimo aplinkybės taip pat yra panašios.

Iš viso iki šiol Lietuvoje, pagal NVSPL koordinuojamą sekoskaitos projektą, atlikta 12 tūkst. 220 ėminių sekoskaita, aptikti 8268 britiškosios atmainos atvejai, 13 Pietų Afrikos (Beta) atvejų, 211 Anykščiuose aptiktos, šeši Gama ir trys Delta viruso atmainos atvejai.

Sveikatos apsaugos ministras A.Dulkys: Pavojingas atmainas svarbu sustabdyti

Lietuvoje nustačius nerimą keliančią iš Indijos kilusią Delta koronaviruso atmainą, svarbu stabdyti jų plitimą, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Dėl Delta atmainos kaip tik ir ES Sveikatos ministrų susitikime buvo kalba ir jau kai kuriose šalyse, pas mūsų kaimynus latvius, estus, jau yra ne po vieną. Dabar svarbiausia užkardyti ir daryti prevencines priemones, kad jos nesklistų“, – žurnalistams penktadienį sakė ministras.

Jis sakė šiuo metu esantis patenkintas Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) darbu.

„Tai, kaip šiomis dienomis dirba mūsų NVSC mane tenkina, tai yra teisingi veiksmai, yra pilnai identifikuota visa seka žmonių, yra imtasi priemonių, imtasi priemonių, kas bus daroma su ta organizacija, į kurią atvyko tas žmogus. Jeigu mes kiekvienu atveju sugebėję identifikuoti ir atitinkamai visas prevencines priemones padarysime, tada būsime tikrai pakankankamai saugūs“, – kalbėjo A.Dulkys.

Vis dėlto jis įspėjo, kad virusas visiškai neatsitrauks, todėl svarbu apsisaugot nuo atmainų pasiskiepijant.

Pirmą kartą Delta atmaina nustatyta į Lietuvą iš Uzbekistano atvykusiam žmogui, atlikus profilaktinį tyrimą ir būnant izoliacijoje.

Įvertinus kitose šalyse stebimą situaciją, susijusią su Delta atmainos plitimu, NVSC nusprendė imtis papildomų saugumo priemonių – dėl COVID-19 ligos bus tiriami įmonės, į kurią dirbti ir atvyko asmuo, darbuotojai, nors epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad jie neturėjo kontakto su užsikrėtusiu asmeniu.

Taip pat šiuo metu nustatinėjami lėktuve greta asmens sėdėję žmones, kuriems bus rekomenduoti atlikti testą COVID-19 ligai nustatyti.

NVSC duomenimis, žmogus, kuriam patvirtinta Delta atmaina, į Vilnių lėktuvu atvyko gegužės 31 dieną ir iškart keliavo į Klaipėdą, kur izoliavosi.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) Delta atmainą, kuri pirmą kartą spalio mėnesį aptikta Indijoje, yra priskyrusi prie susirūpinimą keliančių atmainų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.