Lietuvoje ir vėl fiksuotas paros koronaviruso atvejų rekordas – 442, mirė vienas žmogus 

Apsauginė veido kaukė / Scanpix nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-10-23 12:10
Per praėjusią parą registruotas dar vienas naujų koronaviruso atvejų rekordas – 442, mirė dar vienas žmogus, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Nuo COVID-19 mirė neaiškiomis aplinkybėmis šia infekcija užsikrėtęs Šiaulių apskrities gyventojas. Vyresnis nei 80-ies metų amžiaus asmuo turėjo gretutinių susirgimų. COVID-19 asmeniui patvirtintas tik šį ketvirtadienį – spalio 22 dieną.

Specialistams nepavyko nustatyti, kaip šis asmuo užsikrėtė. Tai 126-oji koronaviruso auka Lietuvoje.

Pusė naujų užsikrėtimų – Vilniaus apskrityje

Iš 442 naujų koronaviruso atvejų 215 patvirtinta Vilniaus apskrityje, penktadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Taip pat 72 susirgimai registruoti Kauno, 45 – Klaipėdos, 41 – Šiaulių, 25 – Panevėžio, 24 – Telšių, 10 – Marijampolės, septyni Tauragės ir trys Utenos apskrityse.

NVSC duomenimis, šiuo metu atlikti 307 naujų atvejų epidemiologiniai tyrimai.

Plinta gydymo įstaigose, globos namuose

Vilniaus apskrityje keturi nauji atvejai siejami su protrūkiu Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centre. Visi užsikrėtusieji – darbuotojai.

Penki nauji atvejai fiksuoti Kauno klinikų padalinių, du – Kauno rajono Vilkijos slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės, vienas – Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centro protrūkiuose. Taip pat du koronaviruso atvejai registruoti Prienų ligoninės darbuotojams.

Šiaulių apskrityje 10 atvejų siejama su protrūkiu Kelmės ligoninėje – infekcija patvirtinta septyniems Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus darbuotojams, vienam Slaugos ir palaikomojo skyriaus darbuotojui ir dviem ligoninės administracijos darbuotojams.

Penki atvejai Klaipėdos apskrityje siejami su protrūkiu Palangos reabilitacijos ligoninėje, trys – su Klaipėdos miesto poliklinika, vienas – su Klaipėdos Respublikinės ligoninės Skuodo filialu.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje užsikrėtimas nustatytas pacientui.

Marijampolės apskrityje du nauji koronaviruso atvejai yra susiję su protrūkiu Marijampolės specialiuosiuose socialinės globos namuose, užsikrėtusieji yra gyventojai. Iš viso registruoti 56 susiję atvejai, iš kurių 37 yra gyventojai ir 19 darbuotojų.

Dar vienas atvejis Marijampolės apskrityje siejamas su protrūkiu Kazlų Rūdos socialinės paramos centre.

Atvejų skaičius taip pat auga mokyklose, įmonėse, įstaigose

Penki nauji atvejai Vilniaus apskrityje yra susiję su protrūkiu Vilniaus Maironio progimnazijoje, kur vyko krepšinio varžybos, dar keturi atvejai – su Švenčionių rajono Pabradės „Žeimenos“ gimnazija. Taip pat keturi atvejai siejami su protrūkiu Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijoje, trys – su protrūkiu lopšelyje-darželyje „Žemyna“, du – su Sostinės krepšinio mokykla, vienas – su darželiu „Gėlynas“.

Dar du atvejai Vilniaus apskrityje siejami su protrūkiu chore „Belcanto“, po vieną – su protrūkiais chore „Vilija“, Kalėjimų departamente ir „Regitroje“.

Be to, praėjusią parą fiksuoti keturi koronavirusinės infekcijos susirgimai, siejami su šeimos švente, vykusia viename iš sostinės restoranų.

Trys atvejai Kauno apskrityje yra susiję su protrūkiu Kėdainių rajono savivaldybėje, vienas – su protrūkiu Kaišiadorių socialinių paslaugų centre.

Taip pat trys nauji atvejai registruoti Kauno Vaišvydavos pagrindinės mokyklos židinyje.

Po du naujus susirgimus nustatyta Vilkijos žemės ūkio mokyklos, Kauno sporto mokyklos „Baltų ainiai“ bei Prienų rajono Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos protrūkiuose. Vienas naujas susirgimas – Garliavos Jonučių progimnazijos židinyje.

Dar penki atvejai Kauno apskrityje yra susiję su įmone „Degmeda“, trys – su prekybos miestelio „Urmas“ statybos skyriumi.

Šiaulių apskrityje keturi COVID-19 atvejai patvirtinti įmonės „Frilux“ protrūkyje.

Keturi susirgimai Klaipėdos apskrityje, epidemiologų vertinimu, yra susiję su protrūkiu Skuodo rajono Lenkimų miestelyje. Dar du atvejai siejami su židiniu Kartenos mokykloje-daugiafunkciame centre.

Taip pat šioje apskrityje registruotas naujas židinys Šilutės rajono savivaldybės administracijoje – čia infekcija patvirtina dviem darbuotojams.

Panevėžio apskrityje šeši nauji atvejai patvirtinti Pasvalio policijos komisariato protrūkyje.

Trys atvejai Telšių apskrityje siejami su protrūkiais įmonėje „Baltic food partners“, vienas – su protrūkiu Klaipėdos kolegijoje.

Tauragės apskrityje vienas infekcijos atvejis nustatytas Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalione.

Iš viso šalyje patvirtinti 9104 ligos atvejai, tebeserga 4956 asmenys, 3978 – pasveiko.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.