Lietuvoje įvedamas karantinas: 15 svarbiausių ribojimų

Karantinas / Shutterstock nuotr.
Autorius: www.manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-03-14 21:00
Siekiant pažaboti koronaviruso plitimą, visoje Lietuvoje nuo pirmadienio Vyriausybė įveda dviejų savaičių trukmės karantiną. Jis įsigalioja naktį iš sekmadienio į pirmadienį, 00 val. (kovo 16 dieną). Susipažinkite su svarbiausiais ribojimais, už kurių nevykdymą gali būti taikoma administracinė ir baudžiamoji atsakomybė.
 1. Draudžiama į šalį atvykti užsieniečiams, išskyrus asmenis, užtikrinančius būtinų prekių pristatymą į Lietuvą, įgulų narius, Lietuvos piliečių šeimos narius, asmenis, turinčius teisę gyventi ir dirbti Lietuvoje, diplomatus, NATO karinių misijų atstovus. Laikinai būtų paliekamas humanitarinis koridorius Latvijos, Estijos piliečiams pasiekti savo šalis.
 2. Sumažinama pasienio kontrolės punktų, per kuriuos galima atvykti į Lietuvą,
 3. Draudžiama Lietuvos piliečiams visų rūšių transportu išvykti į koronaviruso paveiktas valstybes. Taip pat varstoma galimybė uždrausti išvykimą bet kur į užsienį ne darbo tikslais.
 4. Uždrausta prekyba parduotuvėse, išskyrus maisto prekių parduotuves, vaistines, specializuotas veterinarijos vaistines, maisto produktais prekiaujančius turgus.
 5. Draudžiama kavinių, barų veikla, išskyrus maisto išsinešimui paslaugą.
 6. Draudžiami visi vieši renginiai, tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse.
 7. Draudžiama patekti kruiziniams laivams į Klaipėdos jūrų uostą.
 8. Draudžiama viešojo administravimo įstaigoms teikti nebūtinas paslaugas.
 9. Draudžiamas pacientų lankymas gydymo įstaigose, kalinių – įkalinimo įstaigose.
 10. Draudžiama teikti SPA, reabilitacijos paslaugas, jei jos nėra susijusios su gydymu, draudžiama kirpyklų, grožio salonų veikla.
 11. Ribojamas keleivių skaičius tarpmiestiniuose autobusuose ir traukiniuose, kad būtų išlaikomas reikiamas atstumas tarp keleivių. Rekomenduojama tai taikyti ir miestų transportui.
 12. Viešbučiai, esant reikalui, turės įsileisti žmones į karantiną, valstybei už tai apmokant.
 13. Švietimo įstaigos toliau lieka uždarytos.
 14. Gydymo įstaigose atidedamos planinės operacijos, išskyrus būtiną medicininę pagalbą, atšaukiamos reabilitacijos, odontologijos paslaugos, planiniai skiepai.
 15. Tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje darbuotojams rekomenduojama dirbti iš namų.

Už visų šių įpareigojimų nevykdomą būtų galima taikyti administracinę ir baudžiamąją atsakomybę.

Šaltinis: BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.