Lietuvoje mirė dar du koronavirusu užsikrėtę žmonės, abu – iš Vilniaus ligoninės

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė / BNS nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-05-15 16:35
Lietuvoje mirė dar du žmonės, užsikrėtę koronavirusu, abu jie buvo gydomi Vilniaus klinikinėje ligoninėje. Dėl pažeidimų šioje ligoninėje Nacionalinis visuomenės sveikatos centras kreipsis į prokuratūrą.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė sakė, kad vienam iš mirusiųjų, kuris buvo gydomas Vilniaus klinikinėje ligoninėje, COVID-19 nustatytas po mirties. „Tad neaišku, ar mirties priežastis bus tikrai COVID-19“, – sakė R.Lingienė.

„Kitas mirties atvejis – asmuo vėlgi buvo hospitalizuotas toje pačioje sveikatos priežiūros įstaigoje, Vidaus ligų skyriuje. Nustačius COVID-19, jis buvo perkeltas į Santaros klinikas ir jose mirė“, – teigė NVSC atstovė. Pasak jos, abu asmenys buvo rizikos grupėje. Iš viso jau mirė trys šioje įstaigoje gydyti asmenys, kuriems buvo diagnozuotas COVID-19.

Iki šiol mirusių nuo šios infekcijos buvo 54, dar šeši koronavirusu užsikrėtę žmonės mirė dėl kitų priežasčių. Bendras COVID-19 atvejų skaičius –  1523. Pasveikusiais laikomi 965 asmenys.

Kreipsis į prokuratūrą

Dėl nustatytų pažeidimų Vilniaus klinikinėje ligoninėje NVSC kreipsis į prokuratūrą. Anot centro Vilniaus departamento vadovės R.Lingienės, ketvirtadienį NVSC darbuotojai atliko ligoninės patikrinimą ir nustatė „esminių pažeidimų, susijusiu su užkrečiamosios ligos išplitimo rizika“.

„Priėmimo skyriuje iki šiol netinkamai atskirti karščiuojančių ir nekarščiuojančių pacientų bei personalo srautai, netinkamai naudotos asmens apsaugos priemonės, nėra sudarytų tinkamų sąlygų jų užsidėjimui ir nusiėmimui“, – sakė R.Lingienė.

Anot jos, ligoninėje taip pat nebuvo išlaikyti pakankami atstumai tarp pacientų atstumų Kardiologijos, Intensyvios terapijos ir Reanimacijos skyriuje, o  epidemiologiškai reikšmingose patalpose yra daiktų, kurių „niekaip negalima nukenksminti“.

NVSC duomenimis, su Vilniaus klinikine ligonine susiję 6 iš 12 ketvirtadienį nustatytų koronaviruso atvejų ir dvi naujos mirtys – išviso čia koronavirusas nustatytas 31 asmeniui, iš jų – 11-ai darbuotojų.

Anot jos, COVID-19 diagnozuotas ir dar šešių išrašytų asmenų giminaičiams, stebimos sąsajos ir su kitais židiniais – Antavilių pensionatu, Pergalės gatvės bendrabučiu, atveju, nustatytu Vilniaus viešojo transporto autobuso vairuotojui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Temos:

Covid-19 Mirtis

Naujausi straipsniai