Lietuvoje mirė pirmas koronavirusu užsikrėtęs žmogus

Dėl koronaviruso paskelbus karantiną, sutelktos visos specialiosios pajėgos / BNS nuotr.
Autorius: www.manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-03-21 01:39
Lietuvoje penktadienį mirė pirmas koronavirusu COVID-19 užsikrėtęs žmogus, šeštadienio naktį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Žmogus penktadienį buvo pristatytas į Ukmergės ligoninės skubios pagalbos skyrių, kur netrukus mirė. Diagnozė patvirtinta po paciento mirties. Mirusysis priklausė rizikos grupei.

„Tai senyvo amžiaus ir lėtinėmis ligomis sirgęs žmogus“, – BNS šeštadienio naktį sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Justina Petravičienė. Ji neatskleidė nei mirusiojo lyties, nei tikslaus amžiaus, tačiau teigė, kad anksčiau mirusysis buvo gydytas Ukmergės ligoninėje.

Ministerijos atstovė taip pat teigė, kad nežinoma, kaip žmogus užsikrėtė koronavirusu – kol kas neturima duomenų, ar mirusysis kontaktavo su asmenimis, kuriems nustatytas COVID-19. Iš viso, kartu ir su mirusiuoju asmeniu, kol kas Lietuvoje nustatyti 69 naujojo koronaviruso atvejai.

Pirmadienį šalyje buvo paskelbtas karantinas. Ministerija primena, kad karantino metu žmonės turėtų maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita.

Pajutus ligos simptomus, žmonės turi kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patys į gydymo įstaigas.

Šaltinis: BNS

SVARBU
Karštają koronaviruso linija tel. 1808 galite skambinti (visą parą, nemokamai):
–  pasireiškus gripui būdingiems ligos simptomams: karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui, raumenų skausmui
– po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju
– norint pasikonsultuoti, kilus klausimų

Pasitikrinkite: apie COVID-19 užsikrėtusių asmenų lankytas vietas skaitykite ČIA.

Temos:

Covid-19

Naujausi straipsniai