Lietuvoje mirusio asmens kepenys padovanotos pacientui Šveicarijoje

Ligoninės operacinė / 123FR nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-07-10 17:43
Lietuvoje mirusio asmens kepenys padovanotos pacientui Šveicarijoje, penktadienį pranešė Nacionalinis transplantacijos biuras.

„Pasibaigus ilgajam šventiniam savaitgaliui, antradienį biurą pasiekė žinia iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų – registruotas potencialus donoras. Donoro artimieji, suvokdami savo sprendimo kilnią prasmę, priėmė labai svarbų sprendimą – sutiko dovanoti mirusio artimojo organus transplantacijai“, – rašoma pranešime.

Vienas inkstas, širdis ir ragena, medikams įvertinus organų atitikimą pagal visus medicininius parametrus, buvo sėkmingai transplantuoti LSMU Kauno klinikų recipientams. Lietuvoje neradus tinkamo recipiento donorinių kepenų transplantacijai, jos pasiūlytos kitų šalių recipientams.

Pasak Nacionalinio transplantacijos biuro, antradienį Kauno oro uoste nusileido lėktuvas, kuriuo donorinės kepenys transportuotos į Šveicariją, Ciurichą.

Tarptautinės donorystės esminis principas yra tas, jog užsienio šalims donoriniai organai pasiūlomi tik tuomet, kai savo šalyje gydomiems recipientams dėl medicininių parametrų jie yra netinkami.

Šiais metais į Lietuvą įvežta – širdis ir kepenys iš Latvijos, o išvežta –  trejos kepenys į Šveicariją, viena širdis bei vieni plaučiai į Vokietiją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.