Lietuvoje nuo koronaviruso mirė penki žmonės, užsikrėtė dar 202 asmenys

VU Gyvybės mokslų centro laboratorija. COVID-19 mėginių tyrimas / BNS nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-10-20 12:49
Keturios iš penkių pastarąją parą registruotų mirčių nuo koronaviruso užfiksuotos socialinės globos ar gydymo įstaigose, trys asmenys mirė Kauno apskrityje, po vieną – Tauragės ir Marijampolės apskrityse.

Dar du asmenys, sirgę koronavirusu, mirė dėl kitų priežasčių, abu – Šiaulių apskrityje, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Keturi iš penkių mirusiųjų nuo COVID-19 buvo vyresni nei 70-ies ir turėjo lėtinių susirgimų, vienas mirusysis, Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojas, priklausė 60-69 metų amžiaus grupei – jam koronavirusas patvirtintas spalio 1-ąją.

Dar vienas miręs 70-79 metų asmuo buvo gydomas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninės Kardiologijos skyriuje, jis turėjo lėtinių susirgimų. Šiam žmogui koronavirusas buvo patvirtintas spalio 10 dieną.

Trečias mirusysis – taip pat 70-79 metų amžiaus grupei priklausantis ir lėtinių susirgimų asmuo, jam koronavirusas patvirtintas spalio 13 dieną, atliekant židinio epidemiologinę diagnostiką. Jis užsikrėtė po kontakto su virusą turėjusiu artimuoju.

Dar vienas 70-79 metų asmuo, turėjęs lėtinių susirgimų, mirė Tauragės apskrityje – jam koronavirusas patvirtintas spalio 13 dieną, pacientas buvo gydytas Kauno klinikų Nefrologijos skyriuje. 

Tuo metu miręs Marijampolės specialiųjų socialinės globos namų gyventojas priklausė 90-99 metų amžiaus grupei, taip pat turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas jam patvirtintas spalio 15 dieną.

Per parą nustatyti 202 nauji infekcijos atvejai

Vilniaus apskritis toliau pirmauja pagal naujų koronaviruso atvejų skaičių – čia pastarąją parą nustatyti 65 COVID-19 atvejai, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NCSC).

Kauno apskrityje koronavirusas diagnozuotas 58 asmenims, Šiaulių – 28,  Klaipėdos –22, Marijampolės –15. Taip pat aštuoni žmonės užsikrėtė Panevėžio, po tris – Telšių ir Utenos apskrityse.

Beveik trečdalio, t.y. 60 iš 202 atvejų užsikrėtimo aplinkybės nežinomos – šie gyventojai nebuvo išvykę į užsienį ir su patvirtintais COVID-19 sergančiais asmenimis nebendravo.

NVSC duomenimis, per praėjusią parą šalyje buvo užfiksuoti ir šeši įvežtiniai atvejai, iš jų – po du iš Jungtinės Karalystės ir Baltarusijos ir po 1 iš Vokietijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

62 atvejai buvo patvirtinti asmenims, kurie užsikrėtė po kontakto su užsikrėtusiuoju, tačiau šie atvejai, pirminiais duomenimis, nėra priskiriami protrūkiams. 

Virusas plinta darželiuose, gydymo įstaigose 

NVSC nurodo, kad protrūkiuose per parą užsikrėtė pusė – 100 asmenų. Didesni protrūkiai per vakar parą fiksuoti Vilniaus lopšelyje-darželyje „Žemyna“ – čia pastarąją parą patvirtinti septyni atvejai, o su protrūkiu šioje ugdymo įstaigoje jau siejami 32 atvejai. 

Naujas protrūkis fiksuotas Kauno apskrityje, kur spalio 10 dieną vykusioje šventėje kavinėje „Pakelės svirnelis“ užsikrėtė jau septyni asmenys.

Keturi atvejai siejami su protrūkiu Klaipėdos Jūrininkų Ligoninės Psichiatrijos departamente Švėkšnoje. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejami aštuoni atvejai. 

Kauno apskrityje trys atvejai patvirtinti LSMUL Kauno klinikų Chirurgijos skyriaus protrūkyje. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejamas 21 atvejis.

Taip pat trys atvejai patvirtinti Vilniaus apskrityje lopšelyje-darželyje „Taškius“. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejami šeši atvejai. 

Per vakarykštę parą po du atvejus buvo patvirtinta Klaipėdos valstybinės kolegijos, Palangos reabilitacinės ligoninės, bendrovėse „Mars Lietuva“, „Studio Moderna“ Vilniuje, Panevėžio profesinio rengimo centre, „Jutrix“ įmonės protrūkyje Panevėžyje. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.