Lietuvoje patvirtintos septynios mirtys nuo COVID-19

COVID-19 pandemija / BNS nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-03-27 12:40
Lietuvoje šeštadienį patvirtintos dvi mirtys nuo koronaviruso, abu žmonės priklausė rizikos grupei. Nustačius dar 12 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejų, bendras jų skaičius šalyje šeštadienį pasiekė 394.

Šeštadienį pranešta apie dvi mirtis nuo koronaviruso: mirė vyresnio amžiaus žmonės Ukmergėje ir Klaipėdoje, priklausę rizikos grupei bei sirgę kitomis ligomis. Bendras mirčių nuo koronaviruso skaičius išaugo iki septynių.

Židinys Klaipėdos ligoninės Akių ligų skyriuje 

Koronaviruso židiniu tapusiame Klaipėdos universitetinės ligoninės Akių ligų skyriuje koronavirusas nustatytas dar keliems sunkiomis lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams. „Tiksliai nepasakysiu, bet jų yra penki–šeši“, – BNS šeštadienio vakarą sakė ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

„Jų būklės, kadangi ten dauguma yra pacientai paliatyvios slaugos, tie, kurie nei kalba, nei juda, be abejonės, jų būklės yra sudėtingos, bet jokiais būdais ne dėl viruso“, – sakė jis. Pasak ligoninės vadovo, visi pacientai, kuriems nustatytas virusas, iš karto buvo perkelti į kitą skyrių.

Akių ligų skyriuje šiuo metu gauti jau visų pacientų tyrimai dėl koronaviruso, tačiau dar laukiama rezultatų dėl kito atvejo, kai koronavirusas nustatytas šios ligoninės gydytojui neurochirurgui.

„Šaltinis – visiškai neaiškus, jokių kontaktų, kiek mums pavyko nustatyti, neturėjo. Ten pacientams taip pat paimti tyrimai, bet jų atsakymus turėsime sekmadienį“, – sakė V.Janušonis.

Tiriama 13 su chirurgu kontaktą turėjusių pacientų, jie – po operacijų, todėl irgi gana sunkios būklės. „Ten yra po galvos smegenų operacijų pacientai. Jie, be abejonės, sunkūs, bet kito profilio“, – sakė jis. V. Janušonis teigė besitikintis, kad šie pacientai virusu užsikrėtę nebus, nes su jais gydytojos bendravo būdamas su pilna apsauga.

Ligoninėje saviizoliacijoje šiuo metu yra apie 40 medicinos personalo, tačiau dalis jų nesusiję su ligoninėje nustatytais koronaviruso atvejais.

Koronavirusas nustatytas septyniems slaugytojams, penkiems gydytojams ir trims pagalbiniams ligoninės darbuotojams. Jie, vadovo teigimu, jaučiasi gana neblogai.

Šaltinis: BNS

Temos:

Naujausi straipsniai