Lietuvos gyventojai galės laisvai apsispręsti, ar skiepytis „AstraZeneca“ vakcina

Vakcina nuo Covid-19, skiepijimas / Teodoro Biliūno nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-03-18 19:42
Nuo penktadienio keičiama vakcinavimo nuo COVID-19 tvarka – žmonės galės laisvai apsispręsti, ar nori vakcinuotis „AstraZeneca“ vakcina.

„Nuo šiol kiekvienas gali laisvai apsispręsti, ar nori vakcinuotis „AstraZeneca“ vakcina“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Jo teigimu, gyventojai galės rinktis bet kokią vakciną, kurios tuo metu bus prieinamos vakcinavimo centre.

„Jeigu norimos vakcinos nebus, su gyventoju bus susisiekiama vėliau“, – teigė ministras.

Dar vienas pokytis – nuo šiol vakcinavimo centrai galės laisviau pereiti nuo vienos vakcinuojamų gyventojų grupės į kitą.

Taip pat vakcinos nuo šiol bus skirstomos vakcinavimo centrams savivaldybėse ne tik pagal prioritetinės grupės gyventojų skaičių, bet ir atsižvelgiant į vakcinavimo centro skiepijimo tempus.

Ši nauja tvarka įsigalios jau nuo penktadienio.

Anot ministro, jeigu savivaldybės nepanaudos vakcinų, bus sprendžiama dėl jų perskirstymo kitoms savivaldybėms.

„Jeigu atsitiks taip, kad kai kurios savivaldybės nepanaudos pristatytų vakcinų dozių, bus svarstoma apie jų perskirstymą kitoms savivaldybėms, kitiems vakcinavimo centrams“, – kalbėjo A.Dulkys.

Šie pakeitimai paskelbti po to, kai Europos vaistų agentūra paskelbė, jog „AstraZeneca“ vakcina saugi ir veiksminga, o Lietuva paskelbė nuo penktadienio atnaujinanti skiepijimą šia vakcina.

Skiepijimo nuo COVID-19 prioriteto grupėse – šalies vadovai, Seimo ir Vyriausybės nariai

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketvirtadienį paskelbė, kad skiepijimo nuo COVID-19 prioriteto grupių sąrašas bus papildytas šalies vadovais, Seimo ir Vyriausybės nariai.

Prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, premjerė Ingrida Šimonytė ir A. Dulkys pirmadienį žada skiepytis „AstraZeneca“ vakcina.

„Pasirašysiu įsakymą, kuriuo papildysiu vakcinuojamų gyventojų grupes, įtraukiant Lietuvos prezidentą, Seimo ir Vyriausybės narius“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė sveikatos apsaugos ministras.

„Siekdami parodyti pasitikėjimą „AstraZeneca“ vakcina, sutarėme, kad pirmadienį viešai skiepysis prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ir aš“, – pridūrė jis.

Iki šiol šalyje nebuvo numatyta atskira buvusių ir esamų valstybės vadovų vakcinavimo tvarka.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.