Mėmelio klinikos vadovė M.Eismontė: videokonsultacijos – saugi alternatyva rizikos grupės žmonėms

Konsultacijos nuotoliniu būdu / Shutterstock nuotr.
Autorius: Auksė Kontrimienė
Publikuota: 2020-05-21 10:42
Mėmelio klinikoje videokonsultacijos vyksta jau antrą savaitę. Kaip pasakoja Mėmelio klinikos vadovė Monika Eismontė, nuolat pacientus konsultuoja chirurgas, urologas, endokrinologas, neurologas, kiti specialistai. Nuotoliniu būdu dažniausiai ieško pagalbos pacientai, kuriems nereikia atlikti papildomų tyrimų, vyksta nuolatinė gydytoja priežiūra, stebėjimas, kaip žmogus sveiksta. Taip pat kreipiasi ligoniai ir atsiradus ūmiai sveikatos problemai.

„Žmogus gali gauti profesionalų gydytojo patarimą. Aš manau, kad tai yra labai geras būdas pacientui gauti gydytojo konsultaciją, nes ypatingai šiuo laikotarpiu, karantino metu, galima neišvykstant iš namų patogiai prisijungus internetiniu vaizdo ryšiu pasikalbėti ir pasikonsultuoti su gydytoju specialistu“, – sako klinikos vadovė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip pasiruošti videokonsultacijai su gydytoju?

Mėmelio klinika
Mėmelio klinika

Kaip reikėtų pasiruošti videokonsultacijai? „Nusirengti iki pusės tikrai nereikia, – juokauja M.Eismontė, –  reikia turėti internetą ir būti prisijungus prie manodaktaras.lt paskyros. Tą paprasta padaryti ir naudojant asmeninę facebook.com paskyrą. Prisijungimo eiga itin paprasta, tereikia sutartu laiku paspausti mygtuką: „videokonsultacija“.

Nuotolinės konsultacijos labai patogu užsienyje gyvenantiems žmonėms, kurie šiuo metu neturi galimybių apsilankyti pas specialistus.

Klinikos specialistams nekilo jokių techninių nesklandumų, o pacientams klinikos vadovė siūlo perskaityti informaciją: „Kaip ir visur, visada reikia atidžiai perskaityti instrukciją“.

www.manodaktaras.lt platformoje tereikia atlikti 4 žingsnius:

  1. Išsirinkite norimą specialistą;
  2. Rezervuokite konsultacijos laiką;
  3. Apmokėjimu patvirtinkite rezervaciją;
  4. Numatytu laiku laukite gydytojo videokonsultacijos, prisijungę prie savo paskyros.

Ar visais atvejais videokonsultacijos užtenka sveikatos problemoms išspręsti? „Žinoma, yra dalykų, kurių gydytojas negali atlikti nuotoliniu būdu. Visi tą supranta. Visgi dažniausiai užtenka nuotolinio būdo. Kai reikia, specialistas gali paskirti vaistus, išrašyti elektroninį receptą. Todėl žmogui, ypač vyresniam, esančiam rizikos grupėje, kuriam tikrai nerekomenduojama vaikščioti į gydymo įstaigas, tikrai gerokai saugiau yra nuotolinės konsultacijos“, – sako Mėmelio klinikos vadovė M.Eismontė.

Pasak jos, nuotolinės konsultacijos labai patogu užsienyje gyvenantiems žmonėms, kurie šiuo metu neturi beveik jokių galimybių apsilankyti pas specialistus, o Lietuvos medikais pasitiki kur kas labiau, nori išgirsti jų nuomonę. „Jie kreipiasi itin aktyviai. Neseniai chirurgas konsultavo pacientę, kuri ruošiasi operacijai dėl nutukimo. Tai tikrai puiki galimybė žmonėms išspręsti sveikatos problemas neinant iš namų“, – sako klinikos vadovė.

Videokonsultacija turi pranašumą, kad žmogus mato gydytoją, jo veido išraišką, o tai suteikia daugiau pasitikėjimo.

Pacientai naudojasi šiuo būdu norėdami sužinoti antrąją mediko nuomonę dėl jau nustatytos diagnozės. Visai paprasta nusiųsti savo tyrimų rezultatus ir sulaukti antrojo mediko įvertinimo. „Mums pasiteisino ir konsultacijos telefonu, nes kai neatlieki tyrimų, tai didelio skirtumo nėra. Video konsultacija turi pranašumą, kad žmogus mato gydytoją, jo veido išraišką, o tai suteikia daugiau pasitikėjimo“, – sako Mėmelio klinikos vadovė M.Eismontė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip pasiruošti videokonsultacijai su gydytoju?