Mergaitė ar berniukas? Prietarai apie būsimo kūdikio lytį

Nėštumas / Shutterstock nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-07-12 22:22
Būsimo kūdikio lytis nulemiama jau apvaisinimo metu, kai spermatozoidas pasiekia kiaušinėlį. Vaisiaus lytiniai organai pradeda vystytis apie 11 savaitę. Paprastai užtikrintai pamatyti būsimo kūdikio lytį galima ultragarsinio tyrimo metu, kuris vykdomas 18-20 savaitę. Žinoma, būsimi tėvai ir jų šeimos pagal įvairius požymius bando kūdikio lytį nuspėti anksčiau. Prietarai apie nėštumo požymius, nusakančius būsimo kūdikio lytį:

1. Rytinis pykinimas

Manoma, kad nėštumo hormonų lygiai aukštesni nešiojant mergaitę, dėl to pykinimas stipresnis negu nešiojant berniuką. Tačiau tiesa ta, kad pykinimo stiprumas priklauso nuo kiekvienos moters organizmo, ir net tai pačiai moteriai skirtingų nėštumų metu pykinimas gali pasireikšti skirtingai.

2. Grožis

Tikriausiai esate girdėję, kad „mergaitė atima iš mamos grožį“. Neva oda ir plaukai geresnės būklės, jei pilve auga berniukas. Tačiau tiesa ta, kad hormonai nėštumo metu tiesiog siautėja ir skirtingai paveikia kiekvieną moterį.

3. Maisto norai

Sakoma, kad su berniukais nėščiosios nori sūraus maisto – raugintų agurkų, bulvių traškučių, o su mergaitėmis – saldumynų. Tačiau patikimų mokslinių tyrimų šia tema nėra atlikta. Tam tikrų maisto produktų norai greičiausiai labiau susiję su nėštumo metu besikeičiančiais mitybos poreikiais.

4. Širdies ritmas

Vienas dažniausių mitų apie kūdikio lytį susijęs su jo širdies ritmu. Jei širdies ritmas retesnis negu 140 k./min, tai – tikriausiai berniukas, jei dažnesnis – mergaitė. Tačiau mokslinio pagrindo šiam prietarui nėra. Tyrimai rodo, kad nėra reikšmingų skirtumų tarp berniukų ir mergaičių širdies ritmo ankstyvo nėštumo metu.

5. Pilvas

Jei nėščiosios pilvas – žemai, tikriausiai berniukas, aukštai – mergaitė. Tačiau pilvo padėtis labiau susijusi su gimdos forma, kūno sudėjimu, pilvo raumenų būkle.

Parengta pagal healthline.com