Mirė dar trys koronavirusu sirgę žmonės

Ligoninė / BNS nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-05-27 13:16
Antradienį mirė vienas koronavirusu sirgęs žmogus, trečiadienį gauta informacijos apie dar du mirusius, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

„Mirė Vilniaus miesto gyventojas, priklausantis 61-70 metų amžiaus grupei“, – spaudos konferencijoje sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Asmuo turėjo gretutinių onkologinių ligų. Šis atvejis susijęs su židiniu Santaros klinikose – asmuo buvo hospitalizuotas Krūtinės chirurgijos skyriuje. Iš viso užsikrėtė trys šiame skyriuje gydyti pacientai, visi jie, pasak R.Lingienės, mirė.

„Trečiadienį NVSC buvo gauta informacija apie dar du mirties atvejus“, – sakė R.Lingienė. Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje mirė daugiau kaip 80 metų amžiaus Antavilių pensionato gyventojas, turėjęs gretutinių ligų. Ligoninėje jis buvo gydomas diagnozavus koronavirusą.

„Antrasis atvejis – Marijampolės savivaldybėje. Gyventojas mirė 25 dieną, informaciją NVSC gavo trečiadienį“, – sakė centro atstovė.

Šis asmuo iki balandžio 26 dienos gydytas Marijampolės slaugos ligoninėje ir pablogėjus sveikatai perkeltas į Kauno klinikinę ligoninę, kurioje ir mirė.

Patvirtinti aštuoni nauji koronaviruso atvejai

Visi aštuoni per praėjusią parą patvirtinti nauji koronaviruso atvejai yra susiję su židiniais. „Visi jie yra registruoti Vilniaus apskrities gyventojams“, – spaudos konferencijoje sakė Rolanda Lingienė.

Pasak jos, koronavirusu užsikrėtė trys Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje gulėjusių pacientų artimieji, du šios ligoninės sergančio darbuotojo artimieji, sąlytį su susirgusiu „Rimi“ darbuotoju turėjęs šeimos narys, du, kaip manoma, su židiniu Santaros klinikose susiję asmenys.

„Apibendrinant, net šeši iš aštuonių nauji atvejai yra visiškai aišku, kad susiję su esamais židiniais. Ir likę du atvejai, vėl gi, tikėtina, kad bus patvirtinta, jog jie susiję su esančiu židiniu sveikatos priežiūros įstaigoje“, – kalbėjo NVSC atstovė.

Kaip teigia R.Lingienė, iš viso susirgo 37 asmenys, susiję su koronaviruso židiniais Santaros klinikose, Vilniaus miesto klinikine ligonine bei „Rimi“. Su Santaros klinikomis susiję septyni užsikrėtimo atvejai, su Vilniaus miesto klinikine ligonine – 29, su „Rimi“ – vienas.

„Tai parodo, kaip svarbu laiku identifikuoti susirgusius, ypatingai besimptomėmis formomis susirgusius, ir ne mažiau svarbu kuo operatyviau ir profesionaliau surinkti visus sąlytį turėjusius asmenis, įvertinti šio sąlyčio pobūdį ir riziką ir šiuos asmenis kuo greičiau izoliuoti“, – pabrėžė R.Lingienė.

Iš viso Lietuvoje, trečiadienio duomenimis, patvirtinti 1647 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Infekcine liga tebeserga 389 užsikrėtusieji, pasveiko – 1184. 

Naujausiais duomenimis, nuo koronaviruso mirė 68 žmonės, aštuoni koronavirusu užsikrėtę asmenys mirė dėl kitų priežasčių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.