Mobilus koronaviruso patikros punktas Vilniuje / BNS nuotr.

Mobiliuose punktuose įvestos paros kvotos tyrimams dėl koronaviruso

Autorius: Manodaktaras.lt | Publikuota: 2020-05-18 13:43
Mobiliuose punktuose įvestos maksimalios ėminių kvotos per parą tyrimams dėl koronaviruso, ši naujovė įsigalios trečiadienį.

Tokį pakeitimą savo sprendime numatė Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Jo teigimu, kvotos savivaldybėms paskirstytos proporcingai pagal gyventojų skaičių. „Kvotos išdalintos savivaldybėms pagal maždaug ten esančių gyventojų skaičių, kiek tiriamųjų galėtų būti“, – sakė A.Veryga. 

Toks sprendimas, pasak ministro, buvo priimtas sulaukus ir skundų iš pacientų. „Kai nėra nustatyto tam tikro limito, kiek per dieną reikėtų ar galima būtų viename ar kitame mieste registruoti tų profilaktinių patikrinimų, jau susidūrėme su pacientų skundais, kad neliko tiesiog vietų tiems, kurie nori išsitirti prieš stacionarizuojant į gydymo įstaigą, tai dėl to ir buvo sudėliota ta tvarka“, – teigė ministras.

Vilniuje esančiuose mobiliuose punktuose bus galima paimti 450 ėminių laboratoriniams tyrimams, Kaune – 350, Klaipėdoje – 300, – Šiauliuose – 200, Marijampolėje – 150, Panevėžyje, Alytuje, Tauragėje, Telšiuose ir Utenoje – po 130. 

Be kita ko, mobiliuose punktuose per parą iš žmonių, kuriems pasireiškė simptomai, taip pat iš tų, kurie dėl lengvos koronaviruso formos gydėsi namuose, bei iš tų, kuriems bus teikiamos planinės intervencinės sveikatos priežiūros paslaugos, paimtų ėminių kiekis neturės viršyti 40 proc. nuo visų paimtų ėminių.

Iš gydymo įstaigų darbuotojų paimtų ėminių skaičius neturės viršyti 20 proc. nuo visų ėminių, iš socialinės globos įstaigų darbuotojų paimtų ėminių kiekis taip pat neturės viršyti 20 proc., o iš žmonių, grįžusių iš užsienio bei kitų, paimtų ėminių kiekis negalės būti didesnis nei po 10 proc. nuo visų ėminių.

Įgyvendinti pakeitimus numatyta šalies savivaldybių administracijoms, joms taip pat numatyta užtikrinti, kad registracija į tyrimus mobiliuose punktuose vyktu trumpuoju numeriu 1808.

Per parą užfiksuotos trys naujos mirtys nuo koronaviruso

Per parą Lietuvoje užfiksuotos trys naujos mirtys nuo koronaviruso. Tai patvirtino Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Šie trys nauji atvejai užregistruoti iki pirmadienio septintos valandos ryto. Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nuo koronaviruso mirė 59 žmonės. Sekmadienį ryte skelbta, jog mirusiųjų yra 56.

NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė BNS sekmadienį sakė, jog nuo koronaviruso mirė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Antakalnyje pacientas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.