Moters intymios problemos: asimetrija, sausumas, diskomfortas – kaip spręsti?

Moters intymi sveikata / Shutterstock nuotr.
Autorius: Pranešimas žiniasklaidai
Publikuota: 2022-12-04 10:24
Dažniausiai su fiziologiniais pokyčiais (lytinių lūpų asimetrija), sausumu, jautrumo sumažėjimu intymių santykių metu moterys susiduria po gimdymo arba prasidėjus menopauzei. Tai sutrikdo ne tik pasitikėjimą savimi, bet sukelia ir nemalonius pojūčius. Visgi specialistų pastebėjimu, jei anksčiau moterims dar buvo nedrąsu apie tai kalbėti, dabar vis dažniau ieškoma būdų, kaip susigrąžinti komfortą.

Kompleksuoja ne tik miegamajame, bet ir už jo ribų

Po gimdymo pasikeitęs kūnas yra ne tik estetinė, bet ir fiziologinė, psichologinė problema, dėl kurios moterys gali nesijausti komfortiškai vėl pradėti intymius santykius. Lytinių lūpų asimetrija sutrikdo ir kasdienę rutiną. Tokiu atveju vengiama aptemptų drabužių, paplūdimyje norisi prisidengti, pirtyje – taip pat. Toks savęs ribojimas yra sudėtingas psichologiškai, juk norisi savimi pasitikėti ir mėgautis gyvenimu. 

„Apie tai, kad jaučiasi nemaloniai dėl pakitusių intymios zonos formų, moterys įprastai pradeda kalbėti su specialistu, apsilankiusios dėl kitos ginekologinės priežasties. Vis dar girdime komentarų iš aplinkos, kad yra natūralu gimdyti, o po gimdymo prisitaikyti prie pasikeitusio kūno. Jei problema nėra akivaizdi (vizualiai visiems matoma), tai kodėl pergyventi?“ – pastebi „Nordclinic“ gydytoja dermatovenerologė-onkodermatologė, estetinės ginekologijos specialistė Ugnė Jarilinaitė-Grinaveckė.

Gydytoja estetinės ginekologijos specialistė Ugnė Jarilinaitė-Grinaveckė
Gydytoja estetinės ginekologijos specialistė Ugnė Jarilinaitė-Grinaveckė

Dėl lytinių lūpų korekcijos moterys kreipiasi ne tik dėl po gimdymo atsiradusių iššūkių, bet ir dėl įgimtų defektų, religinių įsitikinimų, makšties elastingumo praradimo, suglebimo, pigmentacijos, po gimdymo likusių randų.

Pasak gydytojos U.Jarilinaitės-Grinaveckės, kadangi kai kurios moterys vengia chirurginės intervencijos, minėtų problemų sprendimui gali būti pasirinktos injekcinės procedūros (hialurono arba gintaro rūgšties užpildais), kurios atliekamos intymioje zonoje. Hialurono rūgšties užpildais koreguojamas didžiųjų lytinių lūpų tūrio deficitas, asimetrija, suglebimas po gimdymo, svorio netekimo, chirurginių intervencijų ar anatominių defektų korekcijai nuo vaikystės. O gintaro rūgšties preparatai gerina mikrocirkuliaciją, limfotaką, odos stangrumą, skatina gijimą po plastinės chirurgijos operacijų, mažina pigmentaciją. 

Hormoninio fono įtaka – ką daryti su menopauzės keliamais iššūkiais?

Menopauzė yra dar vienas jautrus ir kantrybės reikalaujantis laikotarpis, kai atsiranda makšties sausumas, dažnai kartojasi infekcijos, gali būti jaučiamas niežėjimas, lytiniai santykiai tampa nebemalonūs, jų vengiama. Dėl estrogenų trūkumo oda suglemba, pradedama vizualiai pastebėti asimetriją. Šiuo atveju vienas iš gydymo būdų gali būti PRP terapija, taip pat plazmoliftingas – procedūra, kurios metu panaudojamas paciento kraujas taip skatinant odos ir poodinio audinio atsinaujinimą, kolageno bei elastino gamybą.

Procedūrų metu, priklausomai nuo poreikio, injekcijomis atjauninami kai kurių moters vidinių ir išorinių lytinių organų audiniai, pagerinama lytinių lūpų, makšties audinių būklė. Trombocitų injekcijomis paskatinama odos, gleivinės regeneracija, natūrali kolageno, elastino gamyba, todėl audiniai tampa elastingesni ir stangresni, atkuriamas drėgmės balansas.

„Svarbu atkreipti dėmesį, kad estetinė ginekologija nereiškia, kad šios procedūros yra atliekamos dėl grožio. To prasmė ir supratimas turi keistis, nes moterims intymi sveikata siejasi ne tik su estetika, bet ir su emocine sveikata. Tai moters funkcinės pusės pagerinimas, atnaujinimas. Jei pokyčius pakoreguojame, pacientė jaučiasi daug geriau emociškai ir fiziškai“, – kalbėjo U.Jarilinaitė-Grinaveckė.

Užsiregistruoti konsultacijai pas gydytoją ginekologą galite manodaktaras.lt platformoje, paspaudę čia.