Nauji COVID-19 atvejai siejami su ligoninėmis, darželiais, įmonėmis

Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos / Vidmanto Balkūno nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-02-23 12:12
Per praėjusią parą šalyje nustatyti 482 nauji COVID-19 atvejai, mirė septyni žmonės, antradienį pranešė Statistikos departamentas. Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 242,8 atvejo.

Nauji susirgimai COVID-19 siejami su ligoninėmis, darželiais, įmonėmis, antradienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Vilkaviškio ligoninės Vidaus ligų skyriaus protrūkyje patvirtinti du nauji atvejai. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami 27 atvejai, iš kurių 18 – pacientai, trys – darbuotojai ir šeši antriniai atvejai – infekcine liga užsikrėtė sergančiųjų artimieji.

Regioninės Telšių ligoninės Reabilitacijos skyriaus protrūkyje užsikrėtimas patvirtintas trims pacientams.

Širvintų ligoninės protrūkyje užfiksuoti du nauji atvejai, čia iš viso patvirtinta 16 susirgimų.

Švenčionių rajono ligoninės protrūkyje nustatyti taip pat du atvejai. NVSC teigimu, susisiekta su gydymo įstaiga, teiktos konsultacijos, izoliuoti sąlytį turėję asmenys, jie taip pat registruoti tyrimui.

Vilniuje įsikūrusiame lopšelyje-darželyje „Vėtrungė“, pirminiais duomenimis, nustatyti trys susiję atvejai, tuo tarpu Vilniaus lopšelyje-darželyje „Beržynėlis“ užfiksuoti penki koronavirusinės infekcijos atvejai.

Naujas protrūkis nustatytas Šilutės lopšelyje-darželyje „Pušelė“. Su židiniu siejami penki atvejai – susirgo trys ugdytiniai, vienas darbuotojas ir vienas asmuo šeimoje. 

Su Ukmergės rajono Vidiškių pagrindine mokykla siejami trys susirgimai. Iš viso čia nustatyti aštuoni atvejai, įskaitant ir užsikrėtimus artimoje aplinkoje.

Visuomenės sveikatos specialistų teigimu, su Kaune įsikūrusia „Family Lab Academy“ ugdymo įstaiga pastaruoju metu iš viso siejami septyni koronavirusinės infekcijos atvejai, iš jų šeši yra pirminiai ir vienas antrinis.

Marijampolėje įsikūrusioje pieno produktų gamybos įmonėje per praėjusią parą patvirtinti du susirgimai bei vienas antrinis atvejis. Iš viso šiame protrūkyje patvirtinti 25 atvejai, iš kurių septyni yra antriniai.

Du nauji susirgimai nustatyti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriaus Šilutės poskyrio protrūkyje. Iš viso su šiuo židiniu siejami aštuoni atvejai, iš jų vienas – antrinis.

Taip pat po du atvejus patvirtinta Švenčionių rajone įsikūrusioje medienos apdirbimo ir gamybos įmonėje bei baldų gamybos ir prekybos įmonėje.  

Tuo metu Druskininkuose veikiančios gėrimų gamybos įmonės protrūkyje registruoti trys nauji susirgimai. Iš viso su židiniu siejami devyni atvejai, iš kurių vienas antrinis atvejis šeimoje.

NVSC teigimu, Alytaus departamento specialistai vyko į židinį ir teikė rekomendacijas dėl jo suvaldymo, koronaviruso infekcijos prevencijos priemonių taikymo, užregistravo 35 didelės ir mažos rizikos sąlytį turėjusius asmenis.

Su protrūkiais šeimose siejama 30 susirgimų, dar 45 žmonių užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos.

Per praėjusią parą izoliuoti 1099 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 53 tūkst. 257 asmenys. 

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 194 tūkst. 833 žmonės.

Pagal deklaruojamus duomenis, tebeserga 55 tūkst. 771 užsikrėtusysis, tačiau statistiškai skaičiuojama, kad sirgti turėtų gerokai mažiau – 7561 žmogus.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3189 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 6207 mirtys. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.