Nauji koronaviruso atvejai daugiausiai užfiksuoti Vilniuje

Mobilusis COVID-19 ėminių patikros punktas / BNS nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-05-22 20:15
Iš 11 naujų per praėjusią parą užfiksuotų koronaviruso atvejų dešimt nustatyta Vilniuje, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSD).

„Per ketvirtadienį patvirtinta vienuolika naujų atvejų, iš jų vienas Kauno apskrityje, dešimt – Vilniaus apskrityje, kol kas didžiausias plitimas yra Vilniaus apskrityje“, – penktadienį pranešė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Trys atvejai nustatyti Santaros klinikose, vienas – Respublikinėje Vilniaus universiteto ligoninėje, dar vienas atvejis susijęs su židiniu Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, užsikrėtė darbuotojo šeimos narys.

Taip pat koronavirusas nustatytas bendrabučio Pergalės gatvėje gyventojui bei „Rimi Lietuva“ darbuotojui, apie šiuos atvejus jau buvo pranešta ketvirtadienį. Trijų atvejų užsikrėtimo kelias nežinomas, informavo NVSC atstovė.

Vienas atvejis nustatytas Kaune, susijęs su Kauno klinikine ligonine, užsikrėtė ten dirbančio asmens šeimos narys.

Pristatydama situaciją koronaviruso židiniuose G.Megelinskienė informavo, kad reabilitacijos centre „Pušyno kelias“ iš viso registruota 14 atvejų, iš jų serga slaugytojo padėjėjas, masažuotojas ir pagalbinis darbuotojas, taip pat reabilitacijos centre laikinai dirbę du Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės darbuotojai bei devyni pacientai. „Pacientų susirgimų pastaruoju metu papildomų nustatyta nebuvo“, – sakė G.Megelinskienė.

Santaros klinikose yra registruoti 16 darbuotojų ir pacientų susirgimai  COVID-19 liga, iš jų penki asmenys dirba Infekcinių ligų centre, vienas – III reanimacijos skyriuje. „Septyni atvejai galimai tarpusavyje sietini, t. y. du asmenys, dirbantys II reanimacijos skyriuje, penki – Krūtinės chirurgijos skyrius darbuotojai, ir su šiais atvejais galimai susiję trijų pacientų susirgimai“, – informavo NVSC atstovė.

Antavilių pensionate iš viso registruoti 43  atvejai, iš jų 27 atvejai – gyventojams. 20 gyventojų buvo perkelti į Vilniaus miesto klinikinės ligoninės padalinį Antakalnyje, septyni – į Ukmergės ligoninę. Pensionate susirgo 16 darbuotojų – 13 slaugytojų padėjėjų, dvi slaugytojos ir psichologas.

„Ketvirtadienį įstaigoje buvo vykdytas infekcijų reikalavimo užtikrinimo vertinimas ir teiktos rekomendacijos dėl personalo srautų atskyrimo, esminių trūkumų pastebėta nebuvo“, – teigė G.Megelinskienė.

Su „Rimi Lietuva“ yra siejami penki COVID-19 atvejai, jie nustatyti darbuotojams. Cechai, kuriuose buvo pastebėtas ligos plitimas, uždaryti, jų darbuotojai izoliuoti.

NVSC atstovės teigimu, Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje iki šiol buvo pranešta apie 41 atvejį, vienas naujas atvejis registruotas ketvirtadienį ir du – penktadienį, pastarieji bus įtraukti jau į šeštadienį skelbiamą oficialią statistiką.

Ketvirtadienį COVID-19 infekcija buvo nustatyta pacientui, atvykusiam dializės procedūrai, o penktadienį gauta informacija apie du naujus atvejus vidaus ligų skyriuje, susirgo darbuotojas ir pacientas.

Koronavirusas taip pat nustatytas Nacionalinio vėžio instituto darbuotojui, šis atvejis irgi galimai siejamas su Vilniaus klinikine ligonine. 

„Penktadienį gavome informaciją apie galimai su Vilniaus miesto klinikine ligonine susijusį atvejį, t. y. Nacionaliniame vėžio institute dirbantis asmuo. Jis su pacientais nedirbo. Vėžio instituto Išorinis spindulinės terapijos skyrius, kuriame dirbo šis asmuo, šiuo metu uždarytas, jame dirba ir aplinkybes aiškinasi NVSC specialistai. Asmuo paskutinį kartą darbe buvo gegužės 19 dieną“, – sakė NVSC atstovė.

Anot jos, galima sąsaja su Vilniaus miesto klinikine ligonine – per mirusį artimąjį, nors jam COVID-19 ir nebuvo nustatyta.

„Asmens artimas asmuo buvo išrašytas iš Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, šiam asmeniui nebuvo diagnozuota COVID-19 liga, jis buvo hospitalizuotas vidaus ligų skyriuje, vėliau po išrašymo slaugomas šeimoje ir mirė gegužės 15 dieną, bet, kaip minėta, šiam asmeniui COVID-19 liga nebuvo nustatyta“, – informavo G.Megelinskienė.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 11 naujų koronaviruso atvejų, bendras nustatytų atvejų skaičius siekia 1604, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Tebeserga 424 užsikrėtusieji, 1111 asmenų pasveiko.

Dėl koronaviruso mirė 61 asmuo, dar aštuoni užsikrėtusieji mirė dėl kitų priežasčių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Temos:

Covid-19