Nė vienas iš 16 koronavirusu susirgusių šalies moksleivių neužsikrėtė mokykloje

Mokiniai mokykloje / 123RF nuotr. / 123RF.com nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-09-08 18:53
Nė vienas iš 16 šiuo metu COVID-19 sergančių Lietuvos moksleivių neužsikrėtė virusu mokykloje, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė.

„Tai yra kol kas pavieniai atvejai, rugsėjo pradžia, pirma savaitė ir tai parodė, kad tikrai tie vaikai neužsikrėtė mokykloje. Jie atėjo iš šeimos, iš švenčių iš kitų vietų, kuriose jie dalyvavo prieš inkubacinį periodą ir atėjo su ta korona į mokyklą“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė.

Pasak jos, mokyklose kol kas fiksuojami pavieniai atvejai, todėl čia situacija yra valdoma. „Dabar tie visi židiniai, kurie yra mokyklose būtent, jie yra valdomi ir labai greitai surenkami visi kontaktai, jie izoliuojami“, – sakė ji.

Ji teigė, kad ugdymo įstaigos taip pat noriai dalyvauja šiame procese, todėl kalbėti apie visuotinį nuotolinį mokymą yra netikslinga bei priminė pavasarį įvesto karantino metu kilusį nepasitenkinimą dėl nuotolinio mokymo.

D.Razmuvienės teigimu, koronavirusas yra nustatytas 15-oje ugdymo įstaigų: dviejose ikimokyklinio ugdymo ir trylikoje mokyklų.

Vis dėlto, pasak D.Razmuvienės, skaičiai augs, nes jau turima duomenų apie Klaipėdos rajone esančiame lopšelyje-darželyje ir vienoje Klaipėdos mokyklų nustatytus atvejus.

Susirgo Klaipėdos progimnazijos mokinys

Koronavirusas antradienį nustatytas Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos mokiniui. „Asmuo, dabartiniu vertinimu, visą praėjusią savaitę užkrečiamuoju periodu buvo mokykloje. Šią savaitę į mokyklą jis jau nebėjo“, – BNS sakė NVSC atstovė Justina Petravičienė.

Anot jos, tyrimas dėl jaučiamų simptomų mokiniui atliktas šį pirmadienį.

Pirminiais duomenimis, sąlytį su užsikrėtusiuoju turėjo 30 mokinių, 12-kai mokytojų atliekami profilaktiniai tyrimai dėl COVID-19. J.Petravičienės teigimu, epidemiologai dar aiškinasi, kur vaikas galėjo užsikrėsti.

„Epidemiologinis tyrimas tęsiamas, tačiau kol kas aiškių sąsajų, kad vaikas būtų bendravęs su jau užsikrėtusiais asmenimis ar grįžusiais iš užsienio, mūsų specialistai nenustatė. Taigi užsikrėtimo aplinkybės kol kas nėra aiškios“, – aiškino ji.

Kaip sakė progimnazijos direktorė Gražina Pocienė, nuotoliniu būdu laikinai mokysis ne tik izoliacijoje esantys užsikrėtusiojo klasiokai, bet ir dar vienos šalia esančios klasės moksleiviai.

„Kadangi ten mokosi užsikrėtusiojo pusseserė, tai nusprendėm tuos vaikus mokyti nuotoliniu būdu, kol ji atliks tyrimą ir bus aiškūs atsakymai“, – teigė direktorė.

Anot jos, mokykloje antradienį ryte dezinfekavus patalpas, kitiems mokiniams bus tęsiamas įprastinis, kontaktinis ugdymas.

Anksčiau antradienį pranešta, kad koronavirusas Klaipėdos apskrityje nustatytas ir Gargždų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtiniui.

Abu šie atvejai bus įtraukti į trečiadienio statistiką.

Pasak NVSC atstovės, COVID-19 liga šiuo metu serga 16 Lietuvos moksleivių, tačiau nė vienas iš jų neužsikrėtė ugdymo įstaigoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.