Nėštumo testas / 123RF nuotr.

Neapsigaukite: sukčiai vietoj greitųjų COVID-19 testų parduoda nėštumo testus

Autorius: Manodaktaras.lt | Publikuota: 2020-04-03 11:36
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pranešė nustačiusi ir skyrusi baudas daugiau nei dešimčiai apsauginėmis kaukėmis, dezinfekciniu skysčiu, greitaisiais COVID-19 testais prekiaujančių spekuliantų. 

FNTT Klaipėdos apygardos valdyba devynis asmenis nubaudė už komercinės veiklos pažeidimus – prekybą neturint verslo liudijimų, neinformavus Valstybinės mokesčių inspekcijos arba neišdavus pirkėjui mokėjimo kvitų.

Teisėsaugos duomenimis, didžioji dalis asmenų prekiavo dezinfekciniu skysčiu. 

Vienas klaipėdietis nubaustas už pardavinėjamus greituosius COVID-19 testus. Anot jo, testus jis įsigijo iš draugo ir vieną parduodavo už 30–50 eurų. Vyro turėti testai konfiskuoti, jam bus skirta bauda. 

Pasak FNTT, turima duomenų ir apie nėštumo testus, kurie reklamuojami bei parduodami kaip testai, tiriantys dėl koronaviruso. 

Kauno pareigūnai sulaikė tris pažeidėjus, prekiavusius medicininėmis kaukėmis ir dezinfekciniu skysčiu. Jiems taip pat surašyti administracinio nusižengimo protokolai už neteisėtą vertimąsi komercine veikla. 

Perspėja dėl rizikos sveikatai
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina žmones nepirkti testų dėl koronaviruso internetinėse svetainėse, nes parduoti juos yra nelegalu, o, nusipirkus, panaudoti – rizikinga sveikatai.

„Tai yra diagnostinė priemonė ir kiekvienas, kas sugalvojęs, tokių priemonių pardavinėt negali. Aš tikiuosi, kad tokios institucijos, kurios tiria tokias prekybas internetinėse svetainėse, sureaguos, – sakė ministras. – Tai yra netoleruotina praktika, juo labiau, kad tikrai nežinot, kokį preparatą ten galit nusipirkti.“

Jūs galite gaut gaminį, kuris gali būt nesterilus, užkrėstas – jūs galite sukelti sau labai rimtų sveikatos problemų.

Pasak ministro, yra tokių atvejų, kad nėštumo testai pardavinėjami kaip testai dėl koronaviruso, o tai gali sukelti neigiamų pasekmių sveikatai.

„Mažiausia blogybė, kas gali atsitikt, tai jūs tiesiog prarasit pinigus ir nieko negausit, tai jau yra negerai“, – tvirtino A.Veryga.

„Kas blogiausia gali atsitikt, jūs gausit kažkokį nesaugų produktą, nes tie testai yra susiję dažniausiai su kraujo paėmimu iš piršto, tai jūs galit gaut kažkokį gaminį, kuris gali būt nesterilus, užkrėstas – jūs galit sukelti sau labai rimtų sveikatos problemų“, – kalbėjo jis.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba penktadienį pranešė skyrusi baudas daugiau nei dešimčiai apsauginėmis kaukėmis, dezinfekciniu skysčiu, greitaisiais koronaviruso COVID-19 testais prekiaujančių spekuliantų. 

Už pardavinėjamus testus nubaustas klaipėdietis, anot tarnybos, teigė testus įsigijęs iš draugo ir vieną parduodavęs už 30-50 eurų.

Tarnyba taip pat teigė, kad turima duomenų apie nėštumo testus, kurie reklamuojami bei parduodami kaip testai, tiriantys dėl koronaviruso. 

Piniginės baudos
Kadangi dauguma nusižengusiųjų tai padarė pirmą kartą, jiems skirtos pusės minimalaus dydžio baudos – 195 eurai. Už pakartotinius nusižengimus gresia baudos nuo 390 iki 2,4 tūkst. eurų. 

Šaltinis: BNS