Net ir saikingas tėvų alkoholio vartojimas daro įtaką vaikams

Net ir saikingas tėvų alkoholio vartojimas daro įtaką vaikams / Shutterstock nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2019-11-29 09:00
Maždaug pusė Jungtinės Karalystės paauglių yra matę vieną iš tėvų išgėrusį ar įkaušusį. Ir bent trečdalis paauglių gali įvardyti bent vieną neigiamą aspektą, susijusį su tėvų alkoholio vartojimu. Ši apklausa patvirtina kitų tyrimų išvadas, kad net ir saikingas tėvų alkoholio vartojimas daro žalą vaikams.

Londono Alkoholio tyrimų instituto mokslininkai, atlikę apklausą, sako, kad didelė dalis Jungtinės Karalystės vaikų gyvena su tėvais, kurie nėra priklausomi nuo alkoholio, tačiau saikingai išgeria.

Tyrėjų komanda apklausė beveik 1 tūkst. suaugusiųjų ir tiek pat vaikų nuo 10 iki 17 metų. Tėvų buvo klausiama, kiek alkoholio jie vartoja ir kaip dažnai geria iš neigiamų ar teigiamų paskatų. Vaikų buvo klausiama, ar jie yra matę savo tėvus įkaušusius ar girtus, ir ar tai paveikė tėvų elgesį.

51 proc. vaikų atsakė matę įkaušusius tėvus, 31 proc. – girtus. Daugiau kaip trečdalis – 35 proc. – apklaustų vaikų įvardijo bent vieną neigiamą tėvų išgėrinėjimo poveikį. Vaikai dažniausiai sakė, kad gauna mažiau dėmesio ir yra guldomi miegoti vėliau nei įprastai, pavartoję alkoholio tėvai daugiau barėsi ir elgėsi nenuspėjamai.

Daugiau kaip pusė apklaustų tėvų sakė, kad jie kartais išgeria alkoholio, kad atsipalaiduotų ir pasijustų laimingesni. Maždaug ketvirtadalis tėvų teigė išgeriantys, kai jaučiasi prislėgti ar nervingi, kad atsipalaiduotų nuo problemų.

Vaikai dvigubai dažniau įvardydavo neigiamus tėvų išgėrinėjimo aspektus, kai tėvai gerdavo būdami prislėgti ar nelaimingi. Dažniau neigiamą poveikį įvardydavo vaikai tų tėvų, kurie išgėrinėdavo dažniau.

Tiesa, 14-17 metų paaugliams tėvų išgėrinėjimas nedarė didelės neigiamos įtakos. Tačiau, pasak tyrimo autorių, mažesniems vaikams net ir saikingas tėvų alkoholio vartojimas daro žalą.

Parengė Monika Kairienė pagal reuters.com