Nuo koronaviruso mirė 17 žmonių

Kasdienė medikų kova su COVID-19 infekcija / Vidmanto Balkūno (VUL Santaros klinikos) nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-11-24 17:27
Lietuvoje patvirtinti 1169 nauji COVID-19 ligos atvejai, nuo koronaviruso mirė 17 žmonių, kuriems buvo nuo 40 iki 99-erių.

Daugiausiai mirčių, penkios, fiksuota Kauno apskrityje. Kaip antradienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), mirusiesiems Kauno apskrityje buvo nuo 70 iki 99-erių. Keturi žmonės mirė Klaipėdos apskrityje, jiems buvo tarp 70 ir 79-erių metų. Po du mirties atvejus registruota Šiaulių ir Alytaus apskrityse, šiems pacientams buvo nuo 70 iki 89-erių metų.

Vilniaus, Utenos, Tauragės ir Telšių apskrityse mirė po vieną žmogų. Jiems buvo tarp 40 ir 99-erių metų. NVSC duomenimis, visi mirusieji turėjo gretutinių susirgimų.

Praėjusią parą registruoti nauji koronaviruso židiniai Šakių ligoninėje, Ariogalos slaugos ligoninėje, Skuodo rajone esančiuose vaikų globos namuose, antradienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

251 naujas atvejis registruotas Kauno apskrityje, 211 – Vilniaus, 205 – Šiaulių, 171 – Klaipėdos, 114 – Alytaus, 87 – Panevėžio apskrityse. Dar 45 infekcijos atvejai patvirtinti Marijampolės, 42 – Telšių, 26 – Tauragės ir du Utenos apskrityse. 15 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios registruoti 174. 

Nauji židiniai – gydymo ir globos įstaigose

Praėjusią parą naujas protrūkis registruotas Šakių ligoninės Vidaus ligų skyriuje: patvirtinta 10 koronavirusinės infekcijos atvejų, iš kurių devyni yra pacientai ir vienas darbuotojas.

Taip pat naujas protrūkis registruotas Raseinių rajone įsikūrusioje Ariogalos Pirminės sveikatos priežiūros centro Slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje. Čia iš viso koronavirusas patvirtintas 29 asmenimis: 22 pacientams ir septyniems darbuotojams. Dar šeši atvejai siejami su protrūkiu Ariogalos pirminės sveikatos priežiūros centre.

Naujas protrūkis taip pat registruotas Skuodo rajone įsikūrusiuose Barstyčių vaikų globos namuose. Pirmadienį patvirtini šeši infekcijos atvejai, iš kurių keturi yra vaikams ir du darbuotojams.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje registruoti 148.  

Virusas plinta ligoninėse, įkalinimo įstaigose

Praėjusią parą registruoti infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais Gargždų ligoninėje, Klaipėdos Respublikinės ligoninės Slaugos ir palaikomo gydymo skyriuje, Skuodo Pirminės sveikatos priežiūros centre. 

Taip pat toliau registruojami atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su protrūkiais Regioninėje Telšių ligoninėje, Plungės, Mažeikių ligoninėse. 

Taip pat registruoti atvejai, kurie siejami su protrūkiais Marijampolės pataisos namuose, Marijampolės pataisos namų Kybartų sektoriuje.

Dėl koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 409 žmonės.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 49 tūkst. 393 asmenys, 37 tūkst. 222 – tebeserga, 11 tūkst. 595 – pasveiko.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.