Kasdienė medikų kova su COVID-19 infekcija / Vidmanto Balkūno (VUL Santaros klinikos) nuotr.

Nuo koronaviruso mirė Klaipėdos hospiso pacientas, susirgo Santaros klinikų darbuotojas

Autorius: Manodaktaras.lt | Publikuota: 2020-06-24 13:22
Nuo koronaviruso mirė Klaipėdos hospiso pacientas, taip pat šia infekcija susirgo Santaros klinikų darbuotojas, jau anksčiau buvęs izoliuotas dėl kontakto su sergančiu asmeniu.

Anot Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovės Rolandos Lingienės, 76 metų asmuo Klaipėdos hospise slaugytas nuo praėjusių metų lapkričio pabaigos, koronavirusu susirgo balandžio 18 dieną. Jis mirė šį pirmadienį nuo COVID-19 infekcijos ir kitų gretutinių ligų.

Tai jau antras šiomis dienomis miręs Klaipėdos hospiso pacientas.

Vienintelis per paskutinę parą patvirtintas COVID-19 atvejis Santaros klinikų darbuotojui, tačiau jis sąlyčio su kitais asmenimis neturėjo ir užkrato platint negalėjo, nes buvo jau anksčiau izoliuotas dėl buvusio sąlyčio su sirgusiu asmeniu.

„Tai yra Santaros klinikų sveikatos priežiūros darbuotojas ir šis asmuo buvo izoliuotas jau po renginio „Beer House“ restorane, kai medikai birželio 12 dieną dieną šventė“, – BNS trečiadienį  sakė R.Lingienė.

Pasak jos, vienam iš šventės dalyvių susirgus, jau birželio 14 dieną visi devyni šventėje dalyvavę asmenys buvo izoliuoti.

„Vienas iš tų izoliuotų dabar ir susirgo. Bet jis kontaktų neturėjo ir ligos židinys neišplito. Šis atvejis yra pavyzdys, kai savalaikiai nustatome ir izoliuojame, ir vėliau efektyviai sustabdome ligos plitimą“, – teigė R.Lingienė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, šiuo metu koronavirusu serga 232 žmonės, pasveiko 1484.

Mirusių nuo koronaviruso žmonių skaičius išaugo iki 78, dar dešimt užsikrėtusiųjų koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių. Izoliacijoje šiu metu yra 147 žmonės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Temos:

Covid-19 Mirtis