Nuo koronaviruso per parą mirė 24 žmonės, nustatyti 1278 nauji atvejai

Kasdienė medikų kova su COVID-19 infekcija / Vidmanto Balkūno (VUL Santaros klinikos) nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-01-27 13:48
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1278 nauji COVID-19 ligos atvejai, mirė 24 žmonės, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

Mirusiesiems buvo nuo 30 iki 99 metų. Vienas pacientas priklausė amžiaus grupei nuo 30 iki 39 metų.

Daugiausia mirusiųjų – aštuoni – priklausė 60–69 metų grupei. Po šešis mirusius žmones priklausė 70–79 ir 80–89 metų grupėms. Dviem mirusiesiems buvo nuo nuo 90 iki 99-erių, vienam – nuo 50 iki 59-erių.

Praėjusią parą nuo COVID-19 pasveiko 1533 žmonės.

Nuo koronaviruso šalyje mirė 2716 žmonių.

Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze iš viso paskiepyti 60 tūkst. 352 žmonės, abiem dozėmis – 9666 žmonės.

Virusas plinta globos įstaigose, įmonėse

COVID-19 ir toliau plinta globos įstaigose, įmonėse, čia registruojami ir nauji ligos protrūkiai, trečiadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Naujas židinys fiksuotas Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Puriena“, kur patvirtinti keturi ligos atvejai, du iš jų yra antriniai – susirgimai nustatyti šeimose.

Dar vienas naujas protrūkis registruotas Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centre, taip pat – Vilniaus Markučių dienos veiklos centre.

Taip pat nauji židiniai registruoti Klaipėdos laivų statybos įmonėje, prekybos gaisrų gesinimo įranga įmonėje Vilniuje, Vilniaus transporto įmonėje, Mažeikių pastatų priežiūros įmonėje.

Anot NVSC, ir toliau tęsiasi protrūkis Molėtų rajono Alantos senelių globos namuose, kur praėjusią parą koronavirusas patvirtintas 11 gyventojų. Nuo sausio vidurio registruota per 30 su šiuo protrūkiu siejamų atvejų.

10 naujų COVID-19 ligos atvejų, epidemiologų vertinimu, yra susiję su protrūkiu popieriaus ir kartono gamybos įmonėje Šiauliuose. Iš viso su protrūkiu siejama 16 susirgimų, registruotų nuo sausio vidurio.

Taip pat tęsiasi protrūkis Kaišiadorių rajone veikiančioje siuvimo įmonėje, kur iš viso siejama 12 COVID-19 ligos atvejų, nustatytų per pastarąsias dienas.

Nauji ligos atvejai registruoti ir Kalvarijos globos ir užimtumo centre, Marijampolės globos namuose „Giedruma“, Kazlų Rūdos socialinės paramos centre, Kybartų pirminės sveikatos priežiūros centre, Mažeikių rajono Plinkšių globos namuose, Rokiškio rajono Skemų socialinės globos namuose, Ukmergės Jasiuliškių socialinės globos namuose.

Taip pat praėjusią parą patvirtini COVID-19 ligos atvejai yra siejami su protrūkiais Telšių rajono Ubiškės mokykloje-daugiafunkciniame centre, Ramygalos lopšelyje-darželyje „Gandriukas“.  

Be to, registruoti nauji infekcijos atvejai, susiję su protrūkiu Vilniaus Lakštingalos namuose.

„Siekiant stabdyti židinio plitimą, NVSC Vilniaus departamento specialistai pateikė rekomendaciją Vilniaus miesto savivaldybei dėl visų darbuotojų ir paslaugų gavėjų ištyrimo“, – rašoma pranešime.

NVSC informuoja, kad per sausio mėnesį COVID-19 liga nustatyta penkiems Vilniaus Lakštingalos namų darbuotojams ir šešiems pacientams, identifikuoti du atskiri protrūkiai.

Taip pat NVSC Vilniaus departamento specialistai praėjusią lankėsi globos namuose „Senevita“, kur buvo atlikta židinio epidemiologinė diagnostika, teiktos konsultacijos dėl infekcijų prevencijos priemonių taikymo.

Dar 141 atvejis registruotas protrūkiuose šeimose, 271 žmogaus užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.