Nustatytas 41 naujas koronaviruso atvejis: plinta per kontaktus su užsikrėtusiaisiais

VU Gyvybės mokslų centro laboratorija. COVID-19 mėginių tyrimas / BNS nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-08-23 12:39
Koronavirusas pastaruoju metu plinta per kontaktus su užsikrėtusiais asmenimis, todėl reikia pristabdyti socialinį gyvenimą, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

„Žiūrint užsikrėtimų struktūrą, rugpjūčio mėnesį apie 66 proc. užsikrėtė po kontakto su sergančiuoju, apie 21 proc. atvejų užsikrėtimo grandinės nepavyksta nustatyti ir apie 13 proc. atvejų yra įvežtiniai“, – sekmadienį LRT radijui sakė ji.

„Įvežtinių atvejų skaičius mažėja, o užsikrečiama būtent po kontakto“, – pabrėžė specialistė.

Anot jos, pastaruoju metu smarkiai išaugo susirgimų COVID-19 skaičius, grįžtama į kovo ir balandžio mėnesių situaciją, kai šalyje buvo paskelbtas karantinas.

R.Lingienės teigimu, ligos plitimą skatina suaktyvėjęs socialinis gyvenimas.

„Labai paaktyvėjo socialinis gyvenimas, kas irgi žmogiškai visiškai suprantama (...) Dabar pats metas šiek tiek pristabdyti socialinį gyvenimą, tai yra mažiau lankytis susibūrimuose ir susitikti su žmonėmis, kurių paprastai nematome“, – sakė ji.

41 naujas koronaviruso atvejis

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 41 naujas koronaviruso atvejis, sekmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Tai didžiausias nustatytų susirgimų skaičius nuo karantino pabaigos birželio viduryje.

Iš 41 naujo susirgimo 25 registruoti Vilniaus apskrityje, dešimt – Kauno, trys – Utenos apskrityse. Dar du patvirtinti Panevėžio apskrityje, susirgo ir vienas Klaipėdos apskrities gyventojas. 

Per praėjusią parą Lietuvoje užregistruoti šeši įvežtiniai atvejai.

Trys iš jų – Kauno apskrityje: susirgo du iš Prancūzijos grįžę vienos šeimos nariai, COVID-19 nustatytas ir asmeniui, grįžusiam iš Rusijos. Taip pat užsikrėtė Klaipėdos ir Utenos apskričių gyventojai, grįžę iš Ukrainos, bei iš JAV parvykęs asmuo Vilniaus apskrityje.

17 naujų atvejų Vilniaus apskrityje yra susiję su židiniais. Dar susirgo šeši žmonės, turėję ryšių su choru, du atvejai laikomas šeiminiais, nes žmonės užsikrėtė nuo sergančių šeimos narių, dar vienu sergančiuoju padaugėjo židinyje, susijusiame su elektroninę prekybą vykdančia įmone. Iš viso čia registruoti penki infekcijos atvejai.

Vienas asmuo Vilniaus apskrityje siejamas su protrūkiu Kaune veikiančiame grožio salone. Iš viso su šiuo židiniu siejama 12  COVID-19 ligos atvejų.

Keturių užsikrėtimų kilmės Vilniaus apskrityje specialistams nepavyko nustatyti.

Vienas atvejis Kauno apskrityje siejamas su židiniu bendrovėje „Kelio ženklai“, vienas – su protrūkiu Lietuvos geležinkeliuose.

Vienas iš registruotų užsikrėtimų Utenos apskrityje yra vertinamas kaip šeiminis protrūkis. Su šiuo protrūkiu siejami šeši atvejai.

Vienas naujas atvejis Panevėžio apskrityje yra siejamas su židiniu Akademinėje kredito unijoje Kaune.

Lietuvoje iki šiol patvirtinti 2635 koronaviruso atvejai, tebeserga 770 asmenų, 1766 – pasveiko.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 84 asmenys, dėl kitų priežasčių mirė 15 užsikrėtusiųjų.

Naujausiais Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenis, Lietuvoje sergamumas koronavirusu šeštadienį buvo 13,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.