Nustatyti 48 nauji koronaviruso atvejai: mirė per 60 metų amžiaus pacientas

Ligoninė / BNS nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-08-28 10:55
Lietuvoje nuo koronaviruso mirė daugiau kaip 60-ies metų amžiaus žmogus. Tai 86-oji mirtis nuo šio viruso Lietuvoje, penktadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Kauno klinikinėje ligoninėje miręs žmogus turėjo gretutinių susirgimų. COVID-19 liga asmeniui buvo patvirtinta rugpjūčio 7 dieną. Nustatyta, kad mirusysis užsikrėtė po kontakto su sergančiu artimuoju namų aplinkoje.

48 nauji atvejai

Iš 48 naujų koronaviruso atvejų 15 yra susiję su medicinos priemones gaminančios įmonės „Intersurgical“ bei renginio „PravalFestas“ židiniais, naujas židinys registruotas Vilniaus oro uoste, penktadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Su įmone „Intersurgical“ siejami aštuoni nauji atvejai – jie patvirtinti Utenos apskrityje. Epidemiologų teigimu, visi asmenys buvo izoliacijoje, tyrimas koronavirusinei infekcijai nustatyti atliktas dėl turėto sąlyčio. Šiuo metu registruoti 24 su šiuo protrūkiu susiję atvejai. Kaip jau skelbta anksčiau, vertinama, kad židinys įmonėje turi sąsajų su šeiminiu protrūkiu Molėtų rajone.

Su „PravalFestu“ siejami septyni nauji atvejai – jie patvirtinti Vilniaus apskrityje. COVID-19 liga nustatyta penkiems šio renginio dalyviams ir dviem su sergančiais renginio dalyviais kontaktavusiems asmenims. Iš viso su šiuo renginiu siejama 14 infekcijos atvejų.

Vilniuje registruotas naujas židinys: COVID-19 liga patvirtinta dviem Vilniaus oro uosto pasienio užkardos darbuotojams. Šiuo metu turimais duomenimis, daugiau susijusių atvejų nėra nustatyta.

NVSC teigimu, toliau aktyvus išlieka ir židinys vienos dovanų čekius parduodančios įmonės administracijoje Vilniuje. Praėjusią parą patvirtintas vienas susijęs atvejis. Asmuo nėra šios įmonės darbuotojas. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejami aštuoni užsikrėtimo COVID-19 liga atvejai. Pirmasis susirgimas šioje įmonėje siejamas su Panevėžio rajone vykusia šeimos švente.

Pirminiu epidemiologu vertinimu, vienas naujas COVID-19 ligos atvejis Vilniuje yra siejamas su protrūkiu „Vilniaus vandenyse“. Tai ketvirtasis susijęs atvejis.

Kaune registruoti du nauji COVID-19 ligos atvejai. Jie siejami kelio ženklus, atramas gaminančia įmone. Iš viso epidemiologinių tyrimų metu nustatyti penki su šiuo židiniu sietini susirgimai. 

Taip pat dar vienas naujas atvejis registruotas Panevėžio apskrityje. COVID-19 liga nustatyta žemės ūkio kooperatyvo „Šiaurės aruodai“, įsikūrusio Pasvalio rajone, darbuotojui. Tai trečiasis susirgimas šioje įmonėje.

Be to, nustatyta, kad 14 žmonių – 10 Vilniaus, ir po du Panevėžio bei Kauno apskrityse – užsikrėtė po kontakto su žinomais sergančiaisiais.

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė devyni asmenys – penki Vilniaus ir po du Kauno bei Utenos apskrityse. Asmenys tirti dėl COVID-19 ligai būdingų simptomų.

Taip pat per praėjusią nustatyti trys įvežtiniai atvejai.

Du įvežtiniai atvejai patvirtinti Vilniaus apskrityje gyvenantiems asmenimis – žmonės į Lietuvą grįžo iš Maltos. Vienam iš šių asmenų pasireiškė koronavirusinei infekcijai būdingi simptomai.

Trečiasis įvežtinis atvejis registruotas Klaipėdoje. Nustatyta, kad asmuo į Lietuvą iš Ukrainos atvyko darbo reikalais. COVID-19 ligai būdingų simptomų žmogus nejaučia.

Lietuvoje COVID-19 iš viso nustatyta 2810 asmenims, iš jų tebeserga 895.