NVSC vadovas: neapskaityta beveik 1,2 tūkst. mirčių

Kasdienė medikų kova su COVID-19 infekcija / Vidmanto Balkūno (VUL Santaros klinikos) nuotr.
Autorius: www.manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-01-03 13:16
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) direktorius Robertas Petraitis sako, kad neapskaitytų mirčių yra keliais šimtais daugiau nei skelbta anksčiau.
NVSC direktorius Robertas Petraitis.
NVSC direktorius Robertas Petraitis.

„Gruodžio 30 dieną NVSC dar kartą paprašė e. sveikatos duomenų – mirties liudijimų duomenų (...) Galiu konstatuoti, kad tas nesutapimas yra 1171 atvejis“, – žurnalistams sekmadienį sakė R. Petraitis.

Anksčiau skelbta apie 804 neapskaitytus mirties atvejus.

„Ši situacija ir nesutapimai parodė, kad problema yra ne tik NVSC, bet tai sisteminė problema, susijusi su visa sveikatos priežiūros sistema“, – teigė R. Petraitis.

Pasak jo, nesutapimai susidarė todėl, kad vėluoja pranešimai iš gydymo įstaigų. R. Petraičio teigimu, didžiausias neapskaitytų mirčių skaičius yra gruodžio mėnesio.

„Visa eilė gydymo įstaigų nepateikė pranešimų NVSC apie mirties atvejus. Įstaigų sąrašas labai didelis, trys lapai, galėčiau vardinti, bet tai pagrindinės įstaigos kovojančios su koronaviruso infekcija, tai pat mažesnės įstaigos, šeimos gydytojai, kurie gal irgi nesusidūrė su pranešimų nuo mirties užkrečiamosios ligos tvarka“, – sakė R. Petraitis.

Jis teigė, kad atsakomybę prisiims, jeigu bus nustatyti NVSC ar jo paties veiklos trūkumai.

„Jeigu bus nustatyti įstaigos veiklos trūkumai ar mano asmeniškai veiklos trūkumai, atsakomybę tikrai prisiimsiu, bet šiuo metu NVSC turi tikrai problemų dėl ne tik tarpinstitucinio bendradarbiavimo, dėl pereinamojo laikotarpio informacinėse sistemose. (...) Viena institucija paima kitos institucijos duomenis, juos paskelbia ir neaišku, kas ką turi komentuoti, kokie duomenys paskelbti, kokie ne, tai mano nuomone, taip neturėtų būti“, – kalbėjo R. Petraitis.

NVSC dėl neapskaitytų mirčių yra sulaukęs kritikos ir iš premjerės Ingridos Šimonytės, ir iš sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio. I.Šimonytė buvo sakiusi, jog NVSC vadovybė turi atsakyti už susidariusią situaciją.

Statistikos departamento skelbiamais sekmadienio duomenimis, nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 1643 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 850 užsikrėtusiųjų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.