Odontologams – ministerijos antausis: „Jaučiamės išmesti iš medicinos darbuotojų sąrašų“

Odontologo kabinetas. Odontologija / V.Ščiavinsko nuotr.
Autorius: Giedrė Balčiūtė, Lrytas.lt
Publikuota: 2020-08-02 10:45
Dosnias Vyriausybės dovanas už darbą karantino metu, pasirodo, buvo suplanuota skirti ne visiems sveikatos priežiūros darbuotojams.

Liepą žadėta, kad dar šį rudenį kiekvienas sveikatos apsaugos sektoriaus darbuotojas galės gauti 200 eurų nuolaidą atostogoms Lietuvoje rudenį. Apdovanoti už darbą per karantiną ketinta ne tik gydytojus su slaugytojais, bet ir paramedikus, greitosios medicinos pagalbos automobilių vairuotojus, infekcijų kontrolės specialistus, klinikos laborantus, ėmusius tepinėlius dėl COVID-19, slaugytojų padėjėjus, kineziterapeutus ir ergoterapeutus.

Tačiau į laimingųjų sąrašą buvo neįtraukti odontologai, burnos higienistai bei jų padėjėjai. Ir visai nesvarbu, kad dalis jų viso karantino metu dirbo gydymo įstaigoje, tiekdami būtinąją pagalbą.

Apie susiklosčiusią keistą situaciją portalui lrytas.lt nusprendė papasakoti Ukmergės pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) Odontologijos skyriaus darbuotojai.

„Kreipiamės į lrytas.lt portalą viso Odontologijos skyriaus, o gal net visų Lietuvos odontologų ir jų padėjėjų vardu. Dirbame biudžetinėje įstaigoje. Į darbą ėjome viso karantino metu. Bet, Vyriausybei nusprendus skirti medicinos įstaigų darbuotojams 200 eurų kompensacijas atostogoms, sužinojome, kad esame išbraukti iš medikų sąrašų. Su ministerija, kad gautume atsakymą, kodėl taip atsitiko, susisiekti mums nepavyksta. Todėl kreipiamės pagalbos į jus, kad sužinotumėte, kuo odontologai ir jų padėjėjai nusikalto ministerijai?“ – stebėjosi medikai.

Pasak odontologų, būtinąją pagalbą, laikydamiesi Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomendacijų, jie teikė viso karantino metu. Taip pat pacientus konsultavo nuotoliniu būdu. „Dirbome pagal specialiai sudarytą darbo grafiką su specialiomis apsaugos priemonėmis, nes odontologams taikyti didžiausi apsaugos priemonių naudojimo reikalavimai. Tikrai jaučiamės tiesiog išmesti iš medicinos darbuotojų sąrašų“, – liejo apmaudą Odontologijos skyriaus darbuotojai, atsiuntę apie jų darbą per karantiną liudijantį darbo grafiką.

Dėl susiklosčiusios keistos situacijos į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją kreipėsi Lietuvos Respublikos Odontologų rūmai. Kodėl odontologai, burnos higienistai ir jų padėjėjai skirstant apdovanojimus liko už borto, lrytas.lt paklausė Sveikatos apsaugos ministerijos specialistų.

Medikų sąrašą žada koreguoti

Po keleto dienų iš SAM sulaukėme atsakymo, kad visgi aprašą, kuriuo remiantis bus apdovanojami medikai, ketinama pakoreguoti.

„Atsižvelgdama į medicinos darbuotojų lūkesčius bei pastebėjimus, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, bendradarbiaudama su LR Odontologų rūmais peržiūri ir koreguoja aprašą. Planuojama, kad odontologai, kurie dirbo padidintu darbo krūviu karantino metu, galės būti įtraukti į savivaldybių administracijų pateiktus sąrašus. O Sveikatos apsaugos ministerija medikams, dirbusiems pandemijos metu teikė apdovanojimus „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“. Visi gauti gydymo įstaigų, savivaldybių ar kt. institucijų teikiami kandidatai buvo įvertinti ir apdovanoti“, – rašoma ministerijos atsiųstame atsakyme.