Ortopedas traumatologas M.Jukna pasiruošęs videokonsultacijoms: „Mediko žinių bagažas visad su manimi“

Ortopedas traumatologas Mantas Jukna prisijungė prie medikų, kurie manodaktaras.lt platformoje konsultuoja savo pacientus ir videokonsultacijų pagalba / Asmeninio albumo ir 123RF nuotr.
Autorius: Auksė Kontrimienė
Publikuota: 2020-06-01 12:02
Ortopedas traumatologas Mantas Jukna neseniai prisijungė prie medikų būrio, kurie manodaktaras.lt platformoje konsultuoja savo pacientus videokonsultacijų pagalba. Gydytojas jau yra išbandęs nuotolines konsultacijas telefonu. Ortopedas traumatologas dirba ir kariuomenėje, tad telefonu teko konsultuoti susižeidusį karį, nes su juo susitikti gyvai per karantiną nebuvo galimybės. M.Jukna tikisi, kad pasiteisins ir videokonsultacijos.

Ar medikui reikės daug pasiruošti, norint konsultuoti vaizdo ryšiu? „Dažnu atveju traumatologui labai svarbi apčiuopa, reikia atlikti klinikinius testus, neretai yra reikalingas radiologinis (rentgeno) tyrimas, bet karantino laikotarpis išryškino, kad yra tam tikrų pacientų, kuriems padėti visiškai užtenka ir videokonsultacijų“, – sako specialistas.

Ortopedas-traumatologas Mantas Jukna
Ortopedas-traumatologas Mantas Jukna

Pasak gydytojo, tai tikrai tinka pacientams, kurie gyja po traumų, po operacijų, kai reikalinga pakartotina gydytojo traumatologo konsultacija, kartais iškyla nesudėtingų ortopedinių problemų.

„Dažniausiai susižeidę, traumą patyrę pacientai vyksta į skubios medicinos pagalbos skyrius ir ten gauna pirmąją pagalbą. Kai vyksta ligonio gijimo procesas, konsultuoti visai įmanoma ir nuotoliniu būdu“, – sako gydytojas ortopedas traumatologas.

Medikui būtų sunku nuspėti, kokios pagalbos į videokonsultaciją užsiregistravusiam pacientui gali prireikti. „Kol nepradedi bendrauti sunku nuspėti, kokią diagnozę turės užsiregistravęs pacientas. Jeigu bus galima jam padėti, pakonsultuoti, tai kodėl to nepadaryti? O jeigu to padaryti nepavyks, prireiks papildomų tyrimų, testų ar dar ko nors, visada bus galima pasikviesti ir į gyvą konsultaciją“, – sako medikas.

M.Jukna nemano, jog videokonsultacijai reikėtų kažkokio ypatingo pasiruošimo. Jo nuomone, nuotolinė konsultacija ne itin daug skiriasi nuo įprastinės – gydytojo kabinete. „Man specialiai ruoštis tikrai nereikia, susipažinsiu su techninėmis galimybėmis manodaktaras.lt platformoje ir viskas, o mediko žinių bagažas visada su manimi“, – sako ortopedas traumatologas M.Jukna.

Gydytojai ortopedai-traumatologai diagnozuoja ir gydo kaulų lūžimus, išnirimus, sąnarių pažeidimus, raiščių patempimus ir plyšimus, meniskų plyšimus,  įgimtas kaulų – raumenų sistemos formavimosi ydas ir deformacijas, traumas, ir ortopedines ligas, atstato panirimus. Šios srities specialistai diagnozuoja ir gydo skeleto-raumenų sistemos ligas, sąnarių ligas, atlieka raumenų-skeleto sistemos tyrimus ultragarsu, kūdikiams atlieka klubų sąnario ultragarsinį ištyrimą.

Užsiregistruoti pas gydytoją ortopedą traumatologą Mantą Jukną nuotolinei videokonsultacijai galite ČIA.