Pacientams Lietuvoje bus skiriamas Japonijoje pagamintas vaistas nuo koronaviruso

Japonijos farmacijos bendrovė preparatą „Avigan“ sukūrė kaip vaistą nuo gripo / Scanpix nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-05-11 13:51
Lietuva įsitraukia į Japonijoje naujai sukurto vaisto nuo koronaviruso „Avigan“ klinikinius tyrimus, šis vaistas bus skirtas apie šimtui Lietuvos pacientų.

„Norėtumėme informuoti, kad baigus visas reikalingas procedūras, Lietuva oficialiai įsitraukia į Japonijos mokslininkų sukurto vaisto „Avigan“ klinikinius tyrimus. Šio vaisto galės būti skiriama iki 100-o Lietuvos pacientų“, – spaudos konferencijoje pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Tikimasi, jog šis naujasis vaistas padės įveikti koronaviruso infekciją ir sustabdyti jos plitimą, nurodo ministerija. 

Anot užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, Lietuvos ambasada Japonijoje dar nuo kovo pabaigos vedė intensyvias diplomatines derybas ir visos diplomatinės procedūros jau yra baigtos. Vaisto prašo ir tyrimuose nori dalyvauti apie 80 valstybių. „Avigan“ sukūrė Japonijos farmacijos bendrovė „Fujifilm Toyama Chemicals“ kaip vaistą nuo gripo.

„Visos diplomatinės procedūros jau baigtos, beliko tik sulaukti vaisto Lietuvoje. Džiugu, kad mūsų medikai prisijungs prie kitų keturiasdešimties pasaulio valstybių, jau dalyvausiančių klinikiniuose vaisto tyrimuose. Kartu tai – dar vienas ypatingų ryšių tarp Lietuvos ir Japonijos pavyzdys“, – teigia L.Linkevičius.

Vaisto eksperimentinius klinikinius tyrimus Lietuvoje vykdys Lietuvos gydymo įstaigų medikai. Pasak ministerijos, jei gerėjant epidemiologinei situacijai visų gautų vaistų dabar klinikiniams tyrimams Lietuva neišnaudotų, juos galima saugoti tam tikrą laiką ir naudoti vėliau, jei vėl būtų protrūkių.

Šaltinis: BNS

Naujausi straipsniai