Sveikatos draudimas

Kodėl naudinga turėti papildomą sveikatos draudimą

Autorius: Auksė Kontrimienė | Publikuota: 2019-11-06 13:00
Ne tik darbuotojams, bet ir darbdaviams naudinga apdrausti įmonėje dirbančius asmenis papildomu sveikatos draudimu. Pasidomėkime jo pranašumais. Konsultavo „Compensa Life“ Sveikatos draudimo žalų skyriaus vadovė Dalia Čižaitė-Gabė.

Darbuotojams nereikia laukti eilėse pas specialistus, nėra papildomo mokesčio už būtinus tyrimus, galimybė pasitikrinti sveikatą, susitvarkyti dantis ar įsigyti naujus akinius – tai tik keli pavyzdžiai, kokią naudą turi papildomu sveikatos draudimu apdrausti atsakingų įmonių darbuotojai. O darbdaviui – tai ne tik garantija, kad susirgęs darbuotojas greičiau grįš į darbo vietą, bet ir puiki motyvacinė priemonė konkurencinėje kovoje.

Privalomuoju sveikatos draudimu draudžiami darbuotojai gauna nemokamas paslaugas valstybinėse ligoninėse ir poliklinikose. Deja, valstybinis sveikatos sektorius neužtikrina paslaugų prieinamumo. Suskaudo širdies plotą, pas kardiologą pateksite po 1,5–2 mėnesių. Išbėrė kūną – dermatologo konsultacijos lauksite apie tris savaites. Patekę pas šeimos gydytoją, nemokamai gausite ne visus reikalingus tyrimus, nes jie nedengiami PSDF lėšomis.

Nauda ir darbuotojui, ir darbdaviui

  • Papildomas sveikatos draudimas yra skirtas darbdaviams. Įmonės nuperka jį kaip papildomų naudų paketą darbuotojams. Darbdavys yra suinteresuotas, kad susirgęs žmogus iškart patektų pas gydytoją, atliktų visus tyrimus, gautų gydymą, pasveiktų ir greičiau grįžtų į darbą.
  • Susirgęs darbuotojas gali kreiptis į bet kurią privačią ar valstybinę sveikatos įstaigą, į bet kokį mediką, jam nebūtina eiti pas šeimos gydytoją siuntimo. Papildomu sveikatos draudimu apdraustas žmogus valstybinėje įstaigoje pasirenka mokamą specialisto konsultaciją, kur eilių paprastai nebūna. Jeigu reikalingi papildomi tyrimai, susiję su ligos diagnostika, juos kompensuoja sveikatos draudimas.

 Programų krepšelis

Darbdaviams taip pat svarbi profilaktika, ligų prevencija. Tai ir skiepai, sveikatos patikros programos, kurias galima atlikti dažniau, negu tai užtikrina valstybinė sveikatos apsauga.

Programų krepšelio sudėtį darbdavys pasirenka pats: ambulatorinis gydymas ir diagnostika, profilaktika, odontologija, reabilitacija, vakcinacija, optika, vaistai, vitaminai, stacionarinis gydymas ar nėštumas. Paprastai daugiausia lėšų būna skiriama ambulatoriam gydymui, o papildomai darbdavys pasirenka profilaktiką, skiepus, galbūt odontologiją ar optiką. Kiekvienas darbuotojas gauna tam tikrą lėšų kiekį, kurį gali panaudoti per vienus metus. Pavyzdžiui, jeigu neužtenka numatytos sumos dantims taisyti, skirtumą žmogus gali padengti pats.

Tarptautinės kompanijos atnešė į Lietuvą gerą socialinės atsakomybės tradiciją drausti darbuotojus papildomu sveikatos draudimu. Tai tapo netgi konkurencinės kovos, kai stengiamasi prisivilioti bei išsaugoti darbuotojus, įrankiu. Lietuvos banko duomenimis, kiekvienais metais sveikatos draudimo rinka auga per 20 proc.

Kaip naudotis?

Apdraustieji gauna sveikatos kortelę, kuria gali tiesiogiai atsiskaityti su sveikatos įstaigomis – mūsų partneriais. Kitose įmonėse apdraustasis gauna paslaugą, už ją sumoka pats, paima reikalingus dokumentus ir paskui pateikia juos kompensuoti. Tinka visos licencijuotos gydymo įstaigos. Draudimas galioja tik Lietuvoje gautoms paslaugoms.

Noriu pasidžiaugti, kad esame pirmieji pasirašę sutartį su www.manodaktaras.lt. Mūsų apdraustiesiems labai patogu tiesiogiai užsiregistruoti pas gydytojus.

„Compensa Life“ Sveikatos draudimo žalų skyriaus vadovė Dalia Čižaitė-Gabė
„Compensa Life“ Sveikatos draudimo žalų skyriaus vadovė Dalia Čižaitė-Gabė