Pasiskiepyti nuo gripo nori beveik pusė rizikos grupės asmenų – skiepų trūks

Skiepai, vakcinacija / Shutterstock nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-08-20 13:48
Pasiskiepyti nuo sezoninio gripo panoro beveik pusė rizikos grupės asmenų, todėl vakcinos visiems norintiesiems nepakaks, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pasak ministro, tokias indikacijas parodė liepą atlikta gyventojų apklausa. 

„Turime rekordiškai didelį išsakytą norą – yra apie 47 proc. rizikos grupei priklausančių gyventojų. Priminsiu, kad tai yra arba vyresni nei 65 metų gyventojai, sergantys lėtinėmis ligomis, dirbantys sveikatos priežiūros įstaigoje, taip pat nėščios moterys. Būtent šiai rizikos grupei priklausančių beveik pusė asmenų nurodė, kad planuoja skiepytis sezoninio gripo vakcina“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė A.Veryga.

Ano jo, artimiausiu metu bus nustatyta skiepų prioriteto tvarka, t. y. pirmiausia bus skiepijami medikai, dirbantys su pacientais, taip pat vyresnio amžiaus gyventojai ar tie, kuriems dėl gripo gali išsivystyti pavojingos komplikacijos.

„Yra nupirktos vakcinos, bet gali atsitikti taip, kad visi, kurie nori, ypač kurie nėra rizikos grupėse, turės ribotas galimybes pasiskiepyti“, – tvirtino ministras.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, šiemet nupirkta 205 tūkst. vienetų vakcinos – maždaug 40-čia tūkst. daugiau nei pernai.

Pasak A.Verygos, skiepų nuo gripo populiarumą didina ir rekomendacijos skiepytis, dėl vadinamosios diferencinės diagnostikos, norint atmesti šią ligą dėl panašių į koronavirusą simptomų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.