Patvirtinta 10 naujų koronaviruso atvejų – trys įvežtiniai iš Lenkijos

VU Gyvybės mokslų centro laboratorija. COVID-19 mėginių tyrimas / BNS nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-08-03 17:55
Per praėjusią parą patvirtinta 10 naujų koronaviruso atvejų. Keturi iš jų yra įvežtiniai, trys – susiję su žinomais protrūkiais, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Centro teigimu, trys atvejai per vakar parą nustatyti Klaipėdos apskrityje asmenims, grįžusiems iš Lenkijos, kur jie lankėsi nuo liepos 21 iki liepos 25 dienos.

„Visi užsikrėtusieji jaučia koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad grįžę iš Lenkijos asmenys niekur nesilankė, tad kontaktų neturėjo“, – rašoma pranešime.
 
Ketvirtasis įvežtinis atvejis registruotas Utenos apskrityje. COVID-19 patvirtinta asmeniui, kuris liepos 11-ąją į Lietuvą grįžo iš Airijos.

Per praėjusią parą nustatyti keturi asmenys, kuriems užsikrėtimas patvirtintas kontakto su sergančiaisiais, trys iš jų – susiję su protrūkiais.

NVSC teigimu, Kauno apskrityje užsikrėtimas patvirtintas asmeniui, kuris turėjo sąlytį su artimuoju, dalyvavusiu ekskursijoje Išlaužas–Tauragė. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad asmuo jaučia koronavirusui būdingus simptomus.

„Tai antrinis atvejis, siejamas su šiuo protrūkiu. Šiuo metu nustatyti jau septyni atvejai, susiję su šiuo židiniu“, – teigiama pranešime.
 
Dar vienas atvejis Kauno apskrityje siejamas su protrūkiu įmonėje „Kauno autobusai“. COVID-19 patvirtinta asmeniui, kuris turėjo sąlytį su šios įmonės darbuotoju.

„Šis atvejis simptominis – žmogus jaučia infekcijai būdingus simptomus. Išsiaiškinta, kad didelės rizikos sąlytį turėjo su vienu žmogumi“, – informuoja NVSC.

Trečiasis atvejis Kauno apskrityje siejamas su šeiminiu protrūkiu – susirgo asmuo, turėjęs sąlytį su jau patvirtintu COVID-19 atveju. Nustatyta, kad žmogui yra pasireiškę koronavirusui būdingi simptomai. Sąlytį, pirminiais duomenimis, turėjo devyni asmenys.   

Kauno apskrityje registruotas ir ketvirtasis atvejis, kuriam liga nustatyta po kontakto su sergančiuoju.

„Koronavirusui būdingų simptomų asmuo nejaučia, tirtas profilaktiškai dėl turėto sąlyčio“, – rašoma pranešime.

Tai Kaune veikiančios „Maxima XXX“ parduotuvės darbuotoja. Apie šį atvejį sekmadienį pranešė pati bendrovė.

NVSC teigimu, dviejų asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios.

Vienas toks atvejis registruotas Klaipėdos apskrityje – COVID-19 patvirtinta asmeniui, kuriam koronavirusui būdingi simptomai pasireiškė liepos 24 dieną. Sąlytis nustatytas su trimis asmenimis.

Kitas toks atvejis registruotas Kauno apskrityje. NVSC praneša, kad epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, jog žmogus kontaktų su patvirtintais COVID-19 atvejais neturėjo, į užsienį išvykęs nebuvo, o testas koronavirusinei infekcijai nustatyti atliktas dėl jaučiamų simptomų.

Lietuvoje iki šiol patvirtinta 2120 koronaviruso atvejų, šiuo metu tebeserga 382 asmenys, pasveiko – 1645.

Nuo COVID-19 mirė 80 asmenų, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.