Patvirtintas rekordinis 255 koronaviruso atvejų skaičius, vienas žmogus mirė

COVID-19, koronavirusas / Shutterstock nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-10-15 12:27
Per parą Lietuvoje patvirtinti 255 nauji koronaviruso atvejai, vienas žmogus mirė, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Patvirtinus nuo pandemijos pradžios iki šiol daugiausiai naujų COVID-19 atvejų per parą, bendras užsikrėtimų skaičius siekia 6760.

Nuo koronaviruso, ketvirtadienio duomenimis, yra mirę 110 žmonių – vienu daugiau nei ankstesnę parą.

Beveik pusė naujų atvejų – Vilniaus apskrityje, virusas plinta mokyklose, baruose

Iš 255 per praėjusią parą registruotų naujų koronaviruso atvejų 169 asmenys užsikrėtė nuo žinomų sergančiųjų, devyni atvejai yra įvežtiniai, 77 asmenų susirgimo aplinkybės nėra aiškios, ketvirtadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

111 naujų atvejų registruoti Vilniaus apskrityje, 58 – Šiaulių, 39 – Kauno, 28 – Klaipėdos, septyni – Panevėžio, penki – Marijampolės, keturi – Telšių ir trys – Alytaus apskrityse. 

Keturi įvežtiniai atvejai yra iš Ukrainos, po vieną – iš Vokietijos, Belgijos, Lenkijos, Norvegijos ir Prancūzijos.

Su protrūkiais siejami 107 iš atvejų, kurių aplinkybės žinomos: jie registruoti sostinės baruose, nauji susirgimai siejami su protrūkiais savivaldybių, policijos įstaigose, virusas toliau plinta mokymosi įstaigose.

Užsikrėtusieji lankėsi baruose

Keturi nauji koronoviruso atvejai Vilniaus apskrityje siejami su protrūkiu Pabradėje veikiančiame Užsieniečių registracijos centre, trys atvejai siejami su protrūkiu SOS vaikų kaime Vilniuje, keturi atvejai – susiję su protrūkiu Lietuvos kariuomenėje. 

Vienas naujas koronavirusinės infekcijos atvejis siejamas su Vilniaus senamiestyje veikiančiu baru „Sanatorija“, taip pat dar vienas atvejis – su baru „Bardakas“.

„Be to, per praėjusią parą įvertinus užsikrėtusių asmenų maršrutus, matyti, kad asmenys lankėsi įvairiose laisvalaikio leidimo vietose – baruose, kavinėse, klubuose“, – rašoma NVSC pranešime.

Du nauji atvejai siejami su Ringaudų (Tabariškių laidojimai namų) šarvojimo salėje vykusiais šermenimis.

Dar du – susiję su Kretingos kultūros centro Kartenos skyriumi.

Telšių apskrityje trys infekcijos atvejai siejami su choro repeticija, vykusia spalio 6 dieną.  

Alytaus apskrityje vienas atvejis siejamas su protrūkiu Druskininkų savivaldybėje, o Panevėžio apskrityje registruotas atvejis, susijęs su protrūkiu Pasvalio policijos komisariate.

Virusas plinta švietimo įstaigose

Nauji koronaviruso atvejai toliau registruojami švietimo ir medicinos įstaigose. Vilniaus apskrityje devyni atvejai siejami su Vilniaus lopšeliu-darželiu „Žemyna“, šeši – su Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija, du – su Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija, taip pat du atvejai, vertinama, yra susiję su Vilniaus rajono Rudaminos „Ryto“ gimnazija.

Dar trys atvejai siejami su protrūkiu Švenčionių rajono Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijoje, taip pat trys atvejai – su Švenčionių rajono Pabradės „Žeimenos“ gimnazija. 

Du atvejai Kauno apskrityje, vertinama, yra susiję su protrūkiu Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazijoje. Klaipėdos apskrityje du atvejai siejami su protrūkiu Klaipėdos Vydūno gimnazijoje.

Panevėžio apskrityje vienas atvejis siejamas su protrūkiu Vilniaus Gedimino Technikos universiteto Antano Gudaičio aviacijos fakultete.

Nauji atvejai – medicinos, globos įstaigose

Trys nauji atvejai Kauno apskrityje siejami su LSMU Kauno ligoninės Kardiologijos skyriumi, keturi – su Raseinių rajone įsikūrusiais Blinstrubiškių socialinės globos namais, kur susirgo dar trys globotiniai ir vienas darbuotojas. 

Kelmės rajone įsikūrusiuose Liolių socialinės globos namuose registruoti septyni koronaviruso atvejai, asmenys tirti profilaktiškai. Iš viso čia registruota 13 atvejų – 12 globotinių ir vienam darbuotojui.

Joniškio socialinių paslaugų centre registruoti devyni nauji COVID-19 atvejai, taip pat patvirtini trys infekcijos atvejai, susiję su Joniškio greitąja medicinos pagalba, taip pat ir toliau fiksuojami atvejai, siejami su Joniškio Saulės pagrindinės mokyklos dienos užimtumo centru – praėjusią parą registruoti du susiję atvejai.

Vienas atvejis siejamas su protrūkiu Marijampolės specialiuosiuose socialinės globos namuose. Trečiadienį tyrimai atlikti 39-iems šių namų gyventojams, laukiama testų rezultatų. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.