Patvirtintos išimtys, kam ir kada galima nedėvėti veido kaukių

Koronaviruso pandemija. Per karantiną privaloma dėvėti kaukes arba kitas veido apsaugos priemones / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-04-29 13:39
Vyriausybė patvirtino leidimą nedėvėti veido kaukių profesionaliems sportininkams treniruočių metu, taip pat žmonėms, kai jie būna erdvėse, nutolusiose nuo gyvenamųjų vietų.

Kam, kur ir kada galima nebedėvėti veido apsaugos priemonių:

1. Dėvėti kaukės nebereikės už miestų, miestelių, kaimų, viensėdžių, sodininkų bendrijų ribų, kai 20 metrų spinduliu nėra kitų asmenų, išskyrus artimuosius.

2. Kaukės taip pat nebus būtinos automobilyje važiuojant vairuotojui su giminaičiais.

3. Dengtis veido nebereikės aukšto meistriškumo sportininkams per treniruotes.

4. Kaukės nebebus privalomos ir vaikams, jaunesniems nei 6 metai.

Esminis reikalavimas dėvėti kaukes išlieka 

Nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ir toliau privaloma dėvėti visose viešosiose vietose, išskyrus lauko kavines.

„Vyriausybei buvo siūlomi tam tikri pakeitimai, susiję su sportininkais, kad jiems nereikėtų nešioti, kurie sportuoja, nes nelabai ir fiziškai įmanoma tą padaryti“, – sakė Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Kitas siūlymas susijęs su vietomis, kur žmonės yra nutolę nuo gyvenamų vietų, yra didelis atstumas tarp asmenų, kad ten tų priemonių nereikėtų, nes kildavo diskusijų, ar miške reikia, jei vienas vaikštau“, – pridūrė jis. Tokiose vietose, anot ministerijos, būti be kaukės galima tik tuomet, kai aplink 20 metrų spindulių nėra kitų žmonių.

Vis dėlto, anot ministro, artimiausiu metu visiškai atsisakyti nurodymo dėvėti kaukes ar kitas veidą dengiančias priemones – neplanuojama.

Būnant viešose vietose jas dėvėti privaloma nuo balandžio 10 dienos. Lietuvoje dėl koronaviruso grėsmės kovo 16 dieną paskelbtas karantinas galioja iki gegužės 11-osios. Asmuo, kuris viešoje vietoje nedėvi apsauginių kaukių arba neprisidengia veido šaliku ar skarele, gali sulaukti baudos.

Baudą skiriantis pareigūnas gali sumažinti arba padidinti baudos dydį sankcijos ribose – nuo 500 iki 1500 eurų, atsižvelgdamas į lengvinančias arba sunkinančias aplinkybes, pavyzdžiui, kaltės pripažinimas, arba sunkinančias aplinkybes, pavyzdžiui, pažeidimas padarytas, esant neblaiviam.

Karantino metu rekomenduojama būti namuose, išeiti iš jų tik būtinais atvejais, taip pat ir nelankyti vyresnių giminaičių, kuriems koronavirusas yra pavojingiausias.

Šaltinis: BNS