Pavasaris – dėkingas laikas lazerio procedūroms

Veido atjauninimo procedūra
Autorius: Auksė Kontrimienė
Publikuota: 2020-03-19 17:26
Žiema ir ankstyvas pavasaris idealus laikas atlikti lazerines procedūras. Ir ne tik todėl, kad reikia odą saugoti nuo saulės skleidžiamų UV spinduliu, bet ir todėl, kad tai – tinkamiausias laikas pradėti rūpintis savo oda iki artėjančios vasaros. Juk rezultatas pasiekiamas ne per vieną dieną. Konsultuoja „Baltijos ir Amerikos klinikos“ gydytoja dermatologė Inga Galinauskaitė.

Kokias procedūros atliekamos lazeriu?

„Baltijos ir Amerikos klinikoje“ naudojamas naujos kartos lazeris, kuris ypatingas tuo, kad idealiai prisitaiko prie kiekvieno paciento odos tipo, tinka procedūroms visose kūno srityse bei turi šalto oro technologiją, kuri iki minimumo sumažina diskomfortą procedūros metu.

Auksiniu standartu vadinamas aleksandrito lazeris efektyviai šalina plaukus įvairiose kūno vietose. Lazerio pagalba šalinami tiek pavieniai plaukeliai (veido, dekoltė srityse), tiek didesniuose plotuose augantys plaukai – kojų, rankų, nugaros, pilvo.

„Baltijos ir Amerikos klinikos“ gydytoja dermatologė Inga Galinauskaitė
„Baltijos ir Amerikos klinikos“ gydytoja dermatologė Inga Galinauskaitė

Lazeris ypatingas tuo, kad vienu metu gali paveikti ir giliau esančius plaukus, taip pat jis yra pritaikomas kiekvieno paciento odos tipui.

Šiuo lazeriu atjauninama ir veido, dekoltė, rankų oda. Veido odos fotoatjauninimas yra greitas, saugus ir efektyvus būdas turėti lygią, skaisčią ir stangrią odą be didelių pastangų. Procedūros metu pašalinamos pigmentinės dėmės, smulkūs kapiliarai. Lazerio impulsai stimuliuoja kolageno ir elastino gamybą, lygėja ir atjaunėja oda.

 Pigmentinių dėmių, kapiliarų ir kraujagyslinių darinių šalinimas taip pat atliekamas šiuo lazeriu.

Kodėl atsiranda pigmentinės dėmės ar jos yra susijusios su odos ligomis?

Pigmentacijos sutrikimai  ir odos spalva daro didelę įtaką odos išvaizdai ir gyvenimo kokybei. Dauguma žmonių sako, kad psichologiškai jaučiasi geriau, kai oda įdegusi, nors esant ilgalaikiam įdegiui gali atsirasti pigmentacijos sutrikimų ir raukšlių. Tai galima pastebėti jau ir jaunu žmonių odoje.

Dažniausiai pasitaikantys pigmentacijos sutrikimai yra rudmės – rusvos dėmės, atsirandančios nosies, kaktos, skruostų, viršutinės lūpos srityse, aplink akis. Dėmių dažnai atsiranda nėštumo metu, taip pat vartojant kontraceptikus ar vasarą nenaudojant apsauginių priemonių nuo saulės. Moterims pigmentinės dėmės išryškėja ir menopauzės laikotarpiu. Dažnai sutinkama pigmentacijos forma yra strazdanos, apgamai, senatviniai šlakai. Jie linkę atsirasti ne tik veido, bet ir kaklo, plaštakų, pečių, krūtinės srityse. Dažniausiai atsiranda vyresniame amžiuje, tačiau kai kurių žmonių odoje pradeda rastis jau nuo 30 metų.

Pigmentaciją gali išprovokuoti ir kai kurie fotosensibilizuojantys medikamentai. Reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju ir išsiaiškinti, ar vartojami vaistai nedidina jautrumo saulei.

Hyperpigmentacija gali sukelti ir kai kurie prieskoniniai augalai, eteriniai aliejai, ant odos purškiami vasaros metu kvepalai.

Stimuliuoja pigmentaciją ir mėlynoji ekranų šviesa. Todėl kremus su apsauga reikėtų vartoti ir ne saulėtu laikotarpiu.

Dažnai pasitaiko ir po uždegiminė pigmentacija. Gali atsirasti po ilgalaikių infekcinių ir uždegiminių ligų gydymo. Būdinga po nudegimų, aplink randus. Dažnai po aknės gydymo, įvairių kosmetinių procedūrų, tokių kaip rūgštinis odos valymas, poodines injekcijos. Pigmentacija būdinga sergant žarnyno, kepenų, endokrininėmis ligomis.

Lazeriu šalinami kraujagysliniai dariniai ir kapiliarai. Kaip jie susidaro ir ar šalinimas nekenkia?

Šviesios ir plonos odos savininkai dar jaunystėje stebi kraujagysles ant skruostų, kurios atsiranda nuo vėjo, šalčio, emocijų.

Ilgainiui raudonio bangų poveikyje odoje atsiranda jau nuolat matomų kraujagyslių nosies, skruostų  srityse, žvaigždės formos darinių.

Dažniausiai veido kuperozę sukelia paveldėtas kapiliarų tinklo silpnumas, kenksmingi aplinkos faktoriai, gyvenimo būdas ir mityba, medikamentai.

Lazerio procedūros taikomos ne tik veido raudonio, bet ir kraujagyslinių darinių šalinimui. Tai hemangiomos, vyšninės angiomos, „vyno“ dėmės, išsiplėtę kojų kapiliarai.

Gydymo metu taikinys yra kraujo pigmentas oksihemoglobinas, kuris sugėręs šviesą išskiria šiluminę energiją. To pasėkoje įvyksta koaguliacija kraujagyslėje be aplinkinių audinių pakenkimo. Po procedūros galimas patinimas, kraujosruvų susidarymas. Šie reiškiniai odoje praeina kelių savaičių bėgyje.

Plaukų šalinimas turbūt yra susijęs tik su kūno estetiniu vaizdu? Kodėl reikia juos šalinti? Ar procedūra vienodai skausminga visose zonose?

Plauku šalinimas yra bene viena populiariausių procedūrų. Tai efektyvus būdas šalinti plaukus su ilgalaikiu efektu.

Higieniniai įpročiai tiek vyrų, tiek moterų verčia rinktis procedūras kurios suteikia galimybę mažiau laiko skirti kasdienei priežiūrai. Plaukus galima šalinti nuo veido, pažastų, bikini, kojų, barzdos, sprando. Depiliacijos kas mėnesį ar plaukų skutimas, dažni sudirginimai, plakų įauginėjimas, pūlinukų susidarymas apsunkina odos priežiūrą. Tai tampa būtinybe, arba vadinkim ir gydymu. Tobulėjant lazeriams, trumpėja procedūrų laikas, taikomas odos vėsinimas procedūrų metu. Tai suteikia komfortiškumą. Didesnis skausmingumas juntamas veido, bikinio srityse.

Dekoltė, veido, rankų odos atjauninimas. Kaip vyksta ši procedūra?

Odos atjauninimo procedūros gali būti atliekamos įvairiose kūno vietose: veide, aplink burną, aplink akis, kaklo, krūtinės, plaštakų išoriniuose paviršiuose. Lazerio šviesa sukelia šiluminį poveikį gilesniame odos sluoksnyje esančiai dermai. Atlikus keletą procedūrų matomai pagražėja oda, nes stimuliuojama kolageno sintezė. Oda atrodo skaistesnė, lygesnė, stangresnė.