Per parą – 51 naujas koronaviruso atvejis, pusė jų – Vilniaus apskrityje

Mobilusis Covid-19 patikros punktas / BNS nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-09-14 12:58
Per praėjusią parą patvirtintas 51 naujas koronaviruso atvejis. Beveik pusė iš 51 naujo per pastarąją parą registruoto atvejo išaiškinti Vilniaus apskrityje, plečiasi židinys, susijęs su Raseinių policija, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

NVSC duomenimis, sekmadienį 24 nauji susirgimai koronavirusine infekcija nustatyti Vilniaus apskrityje, Kauno apskrityje – devyni, Šiaulių – septyni, Panevėžio – penki, Telšių – trys, Klaipėdos – du, Tauragės ir Alytaus apskrityse – po vieną. Išaiškinti trys įvežtiniai atvejai: du – Vilniaus apskrityje asmenims, grįžusiems iš Ispanijos ir Latvijos, vienas – iš Suomijos grįžusiam kauniečiui.

Keturių asmenų Vilniuje ir po vieną Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose užsikrėtimo aplinkybės kol kas neaiškios. Šie asmenys tyrėsi pajutę simptomus arba profilaktiškai. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Anot NVSC pranešimo, padaugėjo užsikrėtimų, siejamų su protrūkiu Raseinių policijos komisariate. COVID-19 diagnozuotas dviem Raseinių policijos komisariato darbuotojams ir trims jų artimiesiems. Šiame protrūkyje iš viso jau nustatyta 13 atvejų.

Koronavirusu užsikrėtė bendrovės „Klaipėdos energija" darbuotojas, su šia įmone jau siejami devyni atvejai. Du nauji susirgimai, patvirtinti Šiaulių apskrityje, susiję su siuvimo įmone. Susirgo vienas darbuotojas ir vieno iš jų šeimos narys. Šiame židinyje – jau 39 ligos atvejai.

Taip pat užsikrėtė vienas prekybos centro Šiauliuose darbuotojas. Iš viso čia koronavirusas diagnozuotas dviem darbuotojams ir keturiems jų artimiesiems. Telšių apskrityje dar padaugėjo susirgusiųjų po Klaipėdos regiono darbuotojų išvykos laivu – nustatyti du antriniai atvejai. Per išvyka jau susargdino 11 žmonių.

Trys nauji atvejai Vilniaus ir Alytaus apskrityse siejami su židiniu Vilniaus VGTU bendrabutyje. Taip pat Vilniaus apskrityje nustatyti du atvejai, susiję su šeimos švente vienoje iš kavinių.

Koronavirusinė infekcija palietė 30 ugdymo įstaigų

Koronaviruso atvejai yra fiksuoti 30-tyje šalies ugdymo įstaigų, iš viso infekcija nustatyta 43 asmenims, izoliuoti – 561, pirmadienį pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė.

Pasak NVSC atstovės, iš sergančiųjų COVID-19 ugdymo įstaigose 34 yra vaikai, iš jų du ikimokyklinio amžiaus, šeši pedagogai ir trys darbuotojai, kurie tiesioginio kontakto su vaikų ugdymo procesu neturi.

„Su įvykusiais susirgimais 30–tyje ugdymo įstaigų (kontaktą turėjo) 561 asmuo, jie yra izoliuoti“, – per spaudos konferenciją pranešė D. Razmuvienė.

Ji pažymėjo, kad vienintelėje iš ugdymo įstaigų, Vilniaus Gabijos progimnazijoje, viruso plitimas fiksuotas viduje. Kitose nustatyti įneštiniai atvejai, kai vaikai ar mokytojai užsikrėtė šeimose, kitose vietose.

„Vienoje Vilniaus Gabijos progimnazijos klasėje fiksuotas plitimas, iki šios dienos plitimo pačioje ugdymo įstaigoje nebuvo, visi atvejai buvo užsikrėtę šeimose ar kitose organizacijose, tai pirma ugdymo įstaiga, kurioje vyksta plitimas viduje ir serga, užsikrėtę aštuoni asmenys, čia izoliuota 100  mokinių ir apie 20 mokytojų“, – sakė D. Razmuvienė.

Dėl koronaviruso protrūkio Vilniaus Gabijos progimnazijoje penktokai–aštuntokai bus ugdomi nuotoliniu būdu. 

Pirmasis koronaviruso atvejis Gabijos progimnazijoje nustatytas praėjusią savaitę.

Kaip sekmadienį pranešė NVSC, mokykloje užsienio kalbos užsiėmimai vaikams vyko sujungus kelias klases, o persirengimas prieš ir po kūno kultūros pamokų vyko bendrai su kitų klasių vaikais – nebuvo atskirti mokinių srautai. 

Mokyklos laikinasis direktorius Andrius Kniška BNS teigė, kad mokyti užsienio kalbos kitokiu būdu tiesiog nebuvo galimybių, nes dėl nedidelio antrąją užsienio kalbą pasirinkusių mokinių skaičiaus nesusidarytų grupės.

Ligoninėse nuo koronaviruso gydomi 37 žmonės 

Bendras susirgimų skaičius Lietuvoje siekia 3386, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 1215 asmenų, 2071 – pasveiko. Šalies ligoninėse nuo koronaviruso šiuo metu gydomi 37 žmonės, penki iš jų – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose. Nuo COVID-19 iš viso mirė 87 asmenys, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų. Per praėjusią parą laboratorijose ištirtas 1382 ėminiai, iš viso iki šiol ištirta 695 tūkst. 521 mėginys. Izoliacijoje yra 8089 žmonės. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje nustatyti 229 įvežtiniai atvejai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.